Aile Takviye Programı’na çalışanlar ve emekliler de başvurabilecek

Türkiye Aile Takviye Programı’nın ayrıntıları belirli oldu. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, programa çalışanlar ve emeklilerin de müracaat yapabileceğini duyurdu.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu Aile Takviye Programı’nın ayrıntıları hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Yanık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu tabirleri kullandı;

*Türkiye ürettiği refahı paylaşıyor. Güçlü bir toplumsal devlet olmanın sonucu olarak hayata geçirilen toplumsal yardım uygulamamız Türkiye Aile Dayanak Programına çalışanlar ve emekliler de müracaat yapabilecek.

“ASGARİ FİYAT MEBLAĞININ 1/3ÜNDEN AZ OLMASI KOŞULU”

*Çalışanlarımız: Genel kaideleri taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net minimum fiyat fiyatının 1/3ünden az olması şartıyla; özel kesim çalışanları esnaf, sanatkar ve başka bağımsız çalışanlar faydalanabilecektir.

*Emeklilerimiz: Genel koşulları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net minimum fiyat fiyatının 1/3ünden az olması şartıyla; SSK emeklileri BAĞKUR emeklileri Emekli Sandığı emeklileri SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri faydalanabilecektir.

ÖDEMELER BU CUMA BAŞLIYOR

*Ayrıca Temmuz’da müracaat yapan vatandaşlarımız Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı takip eden birinci ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere dayanak ödemesi alacaklardır. Ödemeler bu cuma başlıyor. Haydi e-Devlet’e. (DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*