Alparslan Kuytul’un talimatıyla kaçırılan Koray Sarısaçlı’nın tabiri ortaya çıktı

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfının eski yöneticisi Alparslan Kuytul, iş adamı Koray Sarısaçlı’nın kaçırıldığı argümanına yönelik soruşturma kapsamında geçtiğimiz günlerde tutuklandı.

Vakfın bir devir yöneticiliğini de yapan Sarısaçlı, kaçırıldığını, 13 gün rehin tutulduğunu, 7 milyon dolarlık senedin zorla imzalatıldığını ileri sürmüştü.

Alparslan Kuytul, kendisine yönelik suçlamaları reddederken Koray Sarısaçlı da tabirinde kaçırıldığı günün ayrıntılarını şu sözlerle anlattı.

“Bana elektrik verdiler”

Olay günü sabah saatlerinde Bilge Laboratuvar isimli iş yerime girdim. Saat 17:00 sıralarına kadar iş yerimde bulundum. Yaşadığım olayın şoku sebebiyle şuan net hatırlamıyor olabilirim. İş yerimden çıktığımda rastgele bir anormallik sezmedim. Bir anda yüzleri maskeli 3 ya da 4 kişi üzerime çullandı. Şahıslar başıma ve bedenimin değişik yerlerine vuruyorlardı. Bu sırada beni bir aracın içine sokmaya çalışıyorlardı. Bunu fark ettim. Direnmeye çalıştım ve bağırdım. Fakat şahıslar kullandıkları cebir nedeniyle beni araç içinden almayı sağladılar. Bir yandan darp aksiyonlarına devam ediyorlardı hatta başımın gerisinden ve bileğimden bana elektrik verdiler. Bunu kesin olarak hatırlıyorum. Şahısların eşgallerini ve üzerlerindeki kıyafetleri şuanda hatırlayamıyorum.


Kaçırıldığımda herkeste yüz maskesi vardı

Hatırladığım kadarıyla hepsinde kar maskesi vardı. Araç içine geçtikten sonra da vurmaya devam ettiler. Bu sırada baygınlık geçirmişim. Başımın kanadığını üzerimdeki elbiselere kan bulaştığını fark ettim. Araç içinde kaç kişi olduğunu bilmiyorum. Araç içine aldıklarında başıma kar maskesi geçirdiler. Ellerimi geriden ve bacaklarımı bağladılar. Bu nedenle nereye gittiğimizi ve araç içinde kimler olduğunu, kaç kişi olduğunu bilmiyorum. Araç içinde hiç konuşmadılar. Beni bir konuta götürdüler. Konutun banyo olarak kullanılan küçük bir odasına aldılar. Odanın kapısı ve penceresi yoktu. Yer topraktı. Anladığım kadarıyla inşaat halinde bir yerdi. Burada daima başımda kar maskesi vardı. Ellerim ve ayaklarım bağlıydı.

Abdest almak için su istedim vermediler

Hatta abdest almak için su istedim. Onu bile vermediler. Hatırladığım kadarıyla burada 3 gün kaldım. Burada kimseyle yüz yüze gelmedim. Kimse benimle bağlantıya geçmedi. Şahıslar benim kimseyi görmemi engellediler.
Sadece bir kişinin sağ kolunu gördüm. Sağ kolu üzerinde bir çok jilet izi vardı. Şahısların konuşmalarında mafyavari beşerler olduğunu anladım. Benimle ya da olayla bir şeyler konuştuklarına şahit olmadım. Esasen uzakta ve fısıldayarak konuşuyorlardı.

3 gün sonra diğer konuta taşıdılar

Yaklaşık üç gün sonra beni yeniden birebir formda alarak öbür bir meskene araçla götürdüler. Gözlerim kapalıydı. Araçtan indiğimizde ayaklarımı çözdüler. Tarla üzere bir yerde bir müddet yürüdük. Yeniden bu konutun banyo odasına beni koydular. Göğsümde ve başımda kırıklar olduğunu fark ettim. Bu nedenle yürürken zorlanmıştım. Olayın mağduriyeti nedeniyle bende gün kavramı kalmadı. Burada kaç gün kaldığımı hatırlamıyorum. Ben daha evvel bana karşı tehditte bulunan şahısları direkt gidip şikayet etmişimdir. Etrafımdaki bireylerle ticari alaka olup borçlarım da vardır. Lakin söylediğim üzere bana yönelik olayın faili kimler bilmiyorum. Söyleyeceklerim bundan ibarettir. Olay sebebiyle şikayetçiyim.”


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*