Ankara’da 2 kabahat örgütüne operasyon: 10 gözaltı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Hatalarla Uğraş Şubesi grupları, ‘silah kaçakçılığı’, ‘yağma’ ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ cürümlerini işleyen 2 çeteyi takibe aldı. Soruşturmada cürüm örgütü önderlerinden S.S.’nin, çeşitli kurumlarda tanıdığı bürokratların ismini kullanarak kamudan ihraç edilen bireyleri, mesleklerine tekrar başlatma yahut iş paydaşlığı üzere vaatlerle dolandırdığı ayrıyeten ‘silah kaçakçılığı’ ile ‘tehdit’ kabahatlerini işlediği tespit edildi.

Diğer cürüm örgütü önderi M.Y.T.’nin ise oto galeri olarak açtığı işletmede, yanında çalıştırdığı bireylerle yasa dışı silah ticareti yaptığı belirlendi.

Adres ve kimlik tespitlerini gerçekleştiren polis grupları, 2 cürüm örgütüne eş vakitli operasyon gerçekleştirdi. Toplam 13 adrese yönelik operasyonda, cürüm örgütü önderlerinin de ortalarında bulunduğu 10 kuşkulu, gözaltına alındı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ise uzun namlulu piyade tüfeği, namlusu değiştirilmiş uzun namlulu silah, 15 tabanca, 6 av tüfeği, polis yeleği, 100 gram skunk, çok sayıda fişek ile dolandırılanlara ilişkin senet ve evrak ele geçirildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*