Ankara’da sağanak: 1 kişi hayatını kaybetti

Ankara’da sağanak nedeniyle su basan binada 1 kişinin cansız vücuduna ulaşıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bugün için sarı ihtar yaptığı vilayetler ortasında yer alan Ankara’da akşam saatlerinde sağanak yağış tesirli oldu. Bilhassa Keçiören, Yenimahalle ve Etimesgut ilçelerinde tesirli olan sağanak nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü.

Sürücüler suyla kaplanan yollarda ilerlemekte zahmet çekti. Kimi araçlar suda sürüklendi. Birtakım bölgelerde araçlar yolda kalarak suya gömüldü. Suda sürüklenen bir motosiklet ise etraftaki birtakım kişilerin çabası ile son anda kurtarıldı.

Birçok noktada binaların giriş katlarında bulunan mesken ve iş yerlerini su bastı. Vatandaşlar, kendi imkanlarıyla suyu boşaltmaya çalışırken, itfaiye grupları de su tahliye etmek için çalışma başlattı.

1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Sağanak nedeniyle su basan binada 1 kişinin cansız vücuduna ulaşıldı.

VALİLİK UYARMIŞTI

Ankara Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Bugün öğlen saatlerinden sonra ve akşam saatlerinde Ankara’da görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır” tabirlerine yer verilmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*