Bakan Akar, İngiliz mevkidaşı Wallace ile görüştü

Milli Savunma Bakanlığı’ndan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, “Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede, ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik ile savunma sanayisinde iş birliği konularında görüş alışverişinde bulunuldu” denildi.

LİBYA YÜKSEK DEVLET KONSEYİ BAŞKANI EL-MİŞRİ İLE GÖRÜŞTÜ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halid Ammar el-Mişri ile görüştü. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halid Ammar el-Mişri ile görüştü. Milli Savunma Bakanlığındaki görüşmede, Libya’daki son duruma ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Görüşmede Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından, Türkiye ve Libya arasındaki 500 yıllık tarihi dostluk ve kardeşlik bağlarına vurgu yapıldığı, Türkiye’nin Libyalı kardeşlerine askeri eğitim iş birliği alanlarında verdiği desteğin artarak devam edeceği belirtildiği öğrenildi.

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı tarafından görüşme hakkında yapılan açıklamada, “Ülkemizin Libya, Libyalılarındır, anlayışıyla Libya’nın barış, huzur ve refahı için elinden gayreti göstermeyi sürdüreceği ifade edildi. Ayrıca, önümüzdeki dönemde çatışmaların önlenmesi ve kardeş kanının akmaması için her türlü girişimde bulunulmasının önemine vurgu yapıldı” ifadeleri yer aldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*