Bakan Soylu’dan, İmamoğlu’na çok sert tepki: İmamoğlu Türkiye’nin en büyük yalancısıdır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Erzurum mitinginde yaşananlar olayların ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik sosyal medya hesabından sert bir paylaşımda bulundu. Bakan Soylu konuk olduğu ÜLKE TV canlı yayınında Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’da yürüttüğü provokatörlüğü tek tek belgelerle açıklayarak, “Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük yalancısıdır” dedi.

“BU PROVOKASYONU ADIM ADIM NASIL HAZIRLADIĞINI TEK TEK AÇIKLAYACAĞIM”

Bakan Soylu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Erzurum halkına provokatör diyen Ekrem İmamoğlu’nun kendisi provokatördür. Bu provokasyonu adım adım nasıl hazırladığını tek tek açıklayacağım.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ÜLKE TV canlı yayınında önemli açıklamalarda bulunuyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarından satır başları:

“EKREM İMAMOĞLU TÜRKİYE’NİN GELMİŞ GEÇMİŞ EN BÜYÜK YALANCISIDIR”

“Kendini devletin üzerinde gören. İBB’yi terör örgütü elemanlarıyla dolduran bu şahıs özellikle gittiği her yerde bu tip provokatif ve tahrik gücü olan işler gerçekleştiriyor. Bugün Sivas’ta da mitingi vardı. İStanbul’daki hizmeti bittiği için Sivas’taki, Erzurum’daki hizmeti gerçekleştirmek için adım atıyor. Şimdi 4 Mayıs’tan sonra siyasi faaliyetlerle ilgili izin verme hakkı kimdedir YSK’dadır. Belli prosedürler içerisinde kampanya yapabilirsiniz ama çerçeveleri vardır. Bir ilde böyle bir miting söz konusuysa oraya ait alanlar var. Örneğin İstanbul’da kura çekildi ve İBB tarafından Yenikapı kazındı. Cumhuriyet tarihinin en büyük gelirini alan belediye İBB’dir. Diğer İstanbul belediyeleriyle kıyaslayarak söylüyorum. Mağduriyet edebiyatı yapıyor. İstanbul’daki halini görüyorum diplerde. Ancak nerelerden kurtarabilirim ‘Bu tip provokatif şeyler yaparsam kendi siyasetimi kurtarırım’ diyor. Bugün Sivas için müraacat ediyor. 7 Mayıs için Mevlana meydanı bölgesinde ‘halkı selamlama’ teklifinin oy çokluğuyla reddine. Diyor ki izin istiyorum sizden ‘size ayarladığım bir yer var’ diyor YSK. Nasıl ki İstanbul’da bize Atatürk Havalimanında yap dediler orada da aynı şekilde yer verilmiş. Bu beyefendi ona rağmen o dediği yerde miting yaptı. Bu bir kanunsuzluk. O zaman herkes istediği yerde istediği şeye sahip olsun. Böyle bir şey yok ki. Bunu yapmasının tek bir sebebi var. Bu arkadaşın gündem hastalığı var. Zaten Bay KEmal, Mansur Yavaş ve İmamoğlu birbirlerinden nefret ediyorlar. Esas rekabetleri bizle değil, kendi içerleriyle. Sivas’ta YSK’nın başka bir yeri gösterebilecekken getirip burada bu işi inatla yapmak istemesinin temel sebebi bu kavgayı kanatmak. Cumhurbaşkanımız Erzurum mitingini nerede yaptı? İstasyonun yanındaki büyük bir alanda YSK’nın gösterdiği yerde. Akşener’de aynı yerlerde merkezde yapmak istedi ‘orada yapamazsın, sizin yeriniz orası’ dediler. Neden? Çünkü kalabalık toplayamıyorlar. Kendi gövde gösterimi yapayım oradan çıkayım diyorlar. Miting dediğiniz, miting alanında yapılır. Ekrem İmamoğlu Türkiye’ye gelmiş en büyük sahtekarlardandır. Hem yalancı hem sahtekardır. “İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun 7 Mayıs Pazar günü Yakutiye Kent meydanından başlayarak, “Cumhuriyet Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirecektir gereğini bilgilerinize arz ederim. Suat Dülger Cumhuriyet Halk Partisi Erzurum İl Başkanı imzalı.” Bir yerde olay çıkartmak istiyorlar. Biliyorsunuz bunların yalanları çoktur. Bu belgeye bir cevap versinler. Devletin Valisine hakaret ediyorsun. Bin polis var. Bunlar ne yaptılar buna rağmen aynı Sivas’ta yaptıkları gibi seçim kurulu izin vermemesine rağmen. Bunların hepsi hak düşürücüdür. Toplum nezdinde itibarını kaybettiği çok net bir şekilde gözüküyor. İstanbul’da hiçbir hizmeti yok. Bir tahriki de şuradadır. Van’da Selo’ya özgürlük naraları atılırken bunlar HDP’nin ve PKK’nın zafer işaretini yaptılar.”

“POLİS VE TOMALAR MÜDAHALE ETTİ”

“Yalanı yukarıdan aşağıya bu kadar net konuşabilen ikinci kişi yok. Genel hazımsızlık İstanbul mitingi. Midelerine oturdu. Büyük İstanbul Mitinginin konuşmasını engellemek için başarısız bir siyaseti ortaya koymaya çalıştı. Polis ve TOMAlar müdahale etti. Hastaneye götürülenlerden biri itiş kakışmadan başında yara oluşmuş. Diğerleri ise tamamen şuramda ağrı var kontrol edin diyenler. Tamamen tiyatro. Erzurum’da sözde milliyetçiler diyor. Erzurumlulara provokatörler diyor. Birçok sözler ifade ediyor. Tamamen insanları tahrik ve sınıflandırma anlayışı var. Allah bu adamdan Türkiye’yi kurtarsın. Hele zaten akşamdan sonra ağzının ayarı kaçıyor. Ne ağzının ayarı var ne de başka bir şey.”

“ERZURUM’DAKİ HERKESİN MİLLİYETÇİ DAMARI EN ÜST NOKTADADIR”

“Orada her şey açık olunca her şey spontane gelişiyor. Kendisi açık olmasını istiyor zaten. Yarım saat öncesine kadar bin kişili gruplar sokakta dolaşıyorlar. Bunlar Erzurum’un milliyetçi vatandaşları. Germişler insanları zaten. Sükunete çağırıyor yetkili arkadaşlar. O şehirdeki herkesin milliyetçi damarı en üst noktadadır. Dadaş onlar. Bir şehit cenazesine 15 binler, 20 binler gider. Bu şehirlerde kendi değerleri üzerinden bir provokatiflik yapmaya kalkarsanız Allah korusun. Arkadaşlar bence çok başarılı bir şekilde yönetmişler. Bir kişinin kafasının kanaması dışında başka bir olay yok.”

“BÖYLE BİR ŞEY TÜRK SİYASİ HAYATINDA YOK”

“Mitingin çok üzerindeydi. Bu bir duruştu. Türkiye’nin var olan bütün kazanımlarına sahip çıkma duruşuydu. Başkan Erdoğan’ın ‘Dünya 5’ten büyüktür’ sözüne bir karşılıktı. Ecevit’e, Erbakan’a, Demirel’e yapılanlara bir itirazdı. ABD’nin ve Avrupa’nın sillesini yemeyen siyasetçi yoktur. Bugün meydanda hepsinin hayallerini gerçekleştiren Tayyip Erdoğan’a sahip çıkan bir millet vardı. Bu ülkede isim kahramanların hayallerini gerçekleştiren Tayyip Erdoğan’a sahip çıkan 1 milyon 750 bin kişi vardı. Sayın Cumhurbaşkanımız konuşuyor, metrolarda binlerce insan sıraya girmişler, hala arabalarda insanlar geliyor, akın akın meydana geliyorlar. Konuşma bitti anda bile insanlar meydana geliyorlardı. Gelenler kadar, otobüslere sığmayıp geri dönenler var. Bazıları yürüyerek gelmeyi tercih etmişler. Böyle bir şey Türk siyasi hayatında yok. Türkiye siyasi hayatının en kalabalık mitingi gerçekleşti. Bu büyük bir sahipleniş. Tayyip Erdoğan’a, Türkiye’nin geleceğine.”

“TÜRKİYE’Yİ LGBT’YE TAŞIMAK İÇİN ADETA ANT İÇMİŞLER”

“Her şey açık. Bu seçimin özelliği şu herkes rolünü açık oynuyor. Hiç kimse rolünü gizlemiyor. Karşı taraf aslında neyi murad ettiğini oynuyor. Türkiye’nin gözüne baka baka LGBT diyorlar. (DER SPİEGEL) Bu başlık seçimden 1 hafta önce neyi ifade ediyor? Taht kırık, hilal kırık… 21 Şubat 1927 Atatürk için ‘Diktatör’… 1911, Atatürk için’Bıyıklı diktatör’ kapağı. Yine New York Times, ‘Hırçın Türkiye Başkanı’ (Turgut Özal). Böyle birçok başlığın olduğu, Türkiye’ye dışarıdan müdahale eden bir aklın olduğu seçime gidiyoruz. Bir taraftan tutsaklar serbest bırakılacak mesajı geliyor, Apo ile Selo’yu serbest bırakacağız. Kandil bir şey söylüyor, pas atıyor, burası anında cevap veriyor. Türkiye’yi LGBT’ye taşımak için adeta ant içmişler. O kadar çok bu konularda kendilerine ait daha önce planlanmış adımlarla hareket ediyorlar ve o kadar netler ki hiç kimse umurlarında değil.”

“BİDEN’IN ‘BU SEFER DARBEYLE DEĞİL, SEÇİMLE’ AÇIKLAMASINI HAFİFE ALMAMAK LAZIM”

“Türkiye küresel egemenliğin şu anda en büyük çarpışma alanı. Birinci çarpışma alanı burası. Çünkü diğerlerine nüfuz edebilmek burayı ele geçirebilmeleri lazım. Biden’ın 2019’da söylediği cümleleri hafife almamak lazım. Diyor ki, ‘Bu sefer darbeyle değil, seçimle…” Tayyip Erdoğan’ın yaptığı en büyük devrim nedir diye sorarsanız ‘1960 sonrası kurulan sistemi tasfiye etti.’ Tayyip Erdoğan’ın elini milyon kere öpmek lazım. Ben çok endişeliyim. Darbe başarısız oldu ve Türkiye darbeye karşı alarm halinde. 1915 Çanakkale Savaşı… Düşmanı sokmadık. 2 sene sonra 50 kilometre kadar ellerini kollarını sallayarak gelmediler mi? 15 Temmuz bir işgal hareketidir. Tekrar söylüyorum Tayyip Erdoğan’ın en büyük devrimi ‘1960’dan sonra ortaya çıkan sistemi tasfiye etmesidir.” Düşünsenize bizim son 2 yılda faili meçhul cinayetimiz yok. Türkiye batının oluşturduğu kurumları tasfiye etmiştir. Burada birkaç istisna var. Bu da o kurumdan değil, kurumu yönetenlerden kaynaklanıyor. Bazı basın kuruluşları batı ne diyecek diyerek hareket ederdi. Eskiden büyükelçiler Türkiye hakkında bir laf söylerken herkes alarm olurdu, şimdi ABD Başkanı bir şey söylediği zaman Türkiye sallanıyor. Türkiye Tayyip Erdoğan ile birlikte bu noktaya geldi. Biraz önce söz verdiğim ve gidemediğim Balkan Derneği’ne gittik. Biz bir şey söylemedik 2 bin kişi toplanmış. İnsanlar orada. Çıktım hala oradalar. İnsanlar şunu göstermek istiyor ‘Biz buradayız, bizim yerimiz burada’… Ben bunu gezi olayları sonrası Cumhurbaşkanımızın Ankara’ya gelişinde gördüm. Fas’tan döndü, Mersin’e gitti, Mersin’den Ankara’ya geldi. Orada çoluk, çocuk, aile bayraklarla birlikte bir yere koşuyorlar. Bir şeyi söylüyor insanlar bu ülke bu devlet birçok sorunla karşılaşmasına rağmen reis tekneyi karaya çıkardı, batırmadı. İnsanlar kendi geleceklerine ve geçmişlerine sahip çıkıyorlar.

“KANDİL BENDEN FAZLA AÇIKLAMA YAPIYOR”

“Eğer Batı’nın etkisi olan o ajan ve sızma dediğimiz unsurların tamamı ülke içerisinde olsaydı bunlarla başa çıkabilir miydik? Bir takım provokasyonlar, cinayetler yaşanacaktı. Türkiye’nin gündemini meşgul etmek için. Bunların hiçbiri yaşanmıyor artık. Türkiye terörle mücadelede farklı bir şeyler karşılaşmıyor. Cumhur İttifakı’nın bileşenleri bu medeniyet neyi ifade ediyorsa, Mescid-i Aksa, Buhara, Mescid-i Nebevi… Bu medeniyetin tamamını içeriyor Cumhur İttifakı. Bunu görüyor millet. Öbür ittifak neyi vaat ediyor peki? Kumar masası, diktatörlük, kumara dayandırdığı al ver tavrını vaat ediyor. Bunlar Amerika’nın çocukları. ABD burada kamu kurum ve kuruluşlarında yeterli sızma yapamadığı için bunu siyasi partilerle yapıyor. Kandil benden daha fazla açıklama yapıyor. Bir otobüsü eksik. Cemil Bayık’tan, Duran Kalkan’a kadar her biri. Sadece onlar değil, alttakiler de açıklama yapmaya başladı. Afrin’i özgürleştireceğiz, özerkliği ilan edeceğiz diyorlar. Şimdi burada vatandaş bunu görüyor. Milletimiz bunu görüyor. Gençler de bunu görüyor. Gençlerde de ciddi bir şekilde AK Parti’ye yöneliş var. Çünkü karşı taraftaki düzensizliği, nizamsızlığı, ahenksizliği, kakafoniyi, kaos yapısını çok net bir şekilde görüyorlar.”

“AKŞENER MİLLETÇİYDİ ŞİMDİ PKK İLE AYNI YERDE DURUYOR”

“Bakın 15 Temmuz darbe girişimi, pandemi, 6 Şubat Depremi, seller, Ukrayna-Rusya savaşı, terör devleti saldırıları… Hepsiyle karşı karşıya kaldık. Parlamenter sistemde kalsak bir gün hükümeti tutmazlardı. Cumhur İttifakı tam değerler ittifakıdır. Meral Akşener neyi ifade ediyor? Milletçiydi şimdi PKK ile aynı yerde duruyor. Masaya kumar masası dedin sonra tekrar geri geldin. Söylediği sözde şu ‘Ben seçimin sonuna kadar ağzımı kapatıyorum’ dedi. Demek ki seçimden sonra başka sorunlar açılacak Türkiye’de. Türkiye koalisyonların zararını hep beraber yaşadı. Çünkü Batı o koalisyonlardan birine çomağı sokar ve o koalisyonu dağıtır.”

“CHP’DE 15 MAYIS’TA YENİ BİR TASFİYE GERÇEKLEŞECEK”

“1989’lardaydı. Garaj Operasyonu vardı. CHP içerisinde bu mücadele hep sürer. O gün operasyonu yapanlar bugünkü CHP’yi yönetenlere Türkiye’nin ali menfaatlerine bağlı görmezler. Olay bu kadar açık. Bunlara CHP devredilemez derler. Ve onları tasfiye etmişlerdir. O tasfiye edilen grup, o operasyonları yapan grupları tasfiye etmiştir. CHP’de 15 Mayıs’ta Allah’ın izniyle yeni bir tasfiye gerçekleşecek. Benim kanaatime göre yeniden CHP’yi kendi siyasi çizgisine dönüştürecekler. 4-11 Eylül’de Sivas Kongresi var ve 11 Eylül’de kararlar açıklanıyor. Neticede o heyetten 2 karar tartışılıyor. Birincisi ABD’nin manda ve himayesini kabul etmemiz lazım. İkincisi de diyor ki elimizi versek kolumuzu kurtaramayız. Şartlar çok sıkışık. Oradan 2 karar çıkıyor. Milletin geleceğini milletin kararı kurtarır ve manda ve himaye kabul edilemez. O günkü mandacıları kabul eden zihniyet bugün CHP’yi işgal etmişler. Çok net bir durum bu. Amerikan mandacıları CHP’yi işgal etmişler. Türkiye’ye bir manda ve Amerikan güzergahı çizmişler.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

slotbar
superbahis
timebet
tipobet
tumbet
vdcasino
vevobahis
bahiscom
casibom giriş
lidyabet giriş
lidyabet
jojobet
betmarlo giriş
marsbahis giriş
betcup giriş
bets10
Asyabahis
betmoon
betnano
limanbet
dinamobet
1xbet
nakitbahis
ngsbahis
bahigo
onwin
paribahis
perabet
piabet
pinup
pulibet
redwin
sahabet
bahigo
perabet
ngsbahis
onwin
bahiscom
paribahis
belugabahis
tipobet
piabet
pulibet
sahabet
bahigo
limanbet
makrobet
mariobet
meritking
mobilbahis
mostbet
cratosslot
sekabet
dinamobet
bahigo
perabet
ngsbahis
onwin
bahiscom
paribahis
belugabahis
tipobet
bahigo
onwin
bahigo
betcup
matbet
mariobet
mariobet
setrabet giriş
supertotobet giriş
tarafbet giriş
tipobet giriş
tulipbet giriş
tümbet giriş
vdcasino giriş
winxbet giriş
betpark
betroad
bets10
bettilt
betvole
casibom
casinomaxi
casinoper
dinamobet
grandpashabet
goldenbahis
holiganbet
hovardabet
imajbet
interbahis
jojobet
asyabahis
bahsegel giriş
bahsegel giriş
casibom giriş
betvole
casibom
bets10
casinomaxi
casinomaxi
casinoper
cratosslot
dinamobet
dumanbet
grandpashabet
betvole
casibom
bets10
casinomaxi
casinomaxi
casinoper
cratosslot
dinamobet
dumanbet
grandpashabet
superbetin
sekabet giriş
rexbet
rokubet
romabet
sahabet
savoybet
sekabet
setrabet
superbet
tarafbet
tipobet
tulipbet
tumbet
winxbet
neyine
noktabet
norabahis
oleybet
onbahis
onwin
orisbet
padisahbet
palacebet
paribahis
parmabet
perabet
piabet
pinup
pokerbeta
polobet
pusulabet
redwin
kralbet
ligobet
mariobet
limanbet
limanbet
matadorbet
matbet
meritking
milanobet
milosbet
mostbet
mrbahis
nakitbahis
extrabet
gobahis
gorabet
hilbet
ikimisli
Abdulla62630105
jetbahis
jojobet
klasbahis
betpark
betpas
betper
interbahis
goldenbahis
betcup
slotbar
asyabahis
xslot
restbet
rexbet
rokubet
romabet
sahabet
savoybet
sekabet
setrabet
supertotobet
superbet
tipobet
tarafbet
tulipbet
tumbet
winxbet
vdcasino
venüsbet
winxbet
orisbet
padişahbet
palacebet
paribahis
parmabet
perabet
piabet
pinup
polobet
pusulabet
redwin giriş
markajbet
asyabahis
slotbar
xslot
rexbet
romabet
sahabet
savoybetting
savoybetting
sekabet
setrabet
kralbet
ligobet
matadorbet
matbet
milanobet
milosbet
mobilbahis
mostbet
mrbahis
nakitbahis
extrabet
favoribahis
favorisen
gobahis
gorabet
grandpashabet
hilbet
ikimisli
imajbet
intobet
jasminbet
jetbahis
jojobet
klasbahis
betorspin
betpark
betpas
betper
betroad
betsat
bettilt
betturkey
betvole
casibom
casinovale
celtabet
dinamobet
discountcasino
dumanbet
elexbet
elitbahis
Kadıköy Escort
tuzla escort
avcılar escort
esenyurt escort
bahçeşehir escort
beylikdüzü escort
bakırköy escort
halkalı escort
şirinevler escort
şişli escort
istanbul escort
esenyurt escort
avcılar escort
tarafbet
betist giriş
showbet
xslot giriş
favorislot
barn festival
pragmatic slot oyunları
radissonbet
egt oyna
betmarlo
floating dragon oyna
bonus hunt" rel="dofollow">bonus hunt">bonus hunt
aresbet
tombala oyna
wild wild riches oyna
betibom
dog house megaways
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
wild west gold oyna
markaj giriş
trwin giriş
altıncasino
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
diyarbet
sugar rush oyna
hiperwin
sweet bonanza oyna
diyarbet
diyarbet
mrbahis
favorislot
markaj giriş
trwin
big bass bonanza oyna
gates of olympus oyna
egt oyna
favorislot
markaj giriş
trwin
betingo
bahisbudur
casi pol
casipol giriş
casipol giriş
casipol
casipol
romabet
mrbahis
casipol şikayetvar
casipol giriş
casipol twitter
casipol şikayet
casipol
casipol güncel giriş
casipol güncel
casipol giriş
casipol girişi
romabet
matadorbet
Matadorbet