Bali’de balıkçıların kurtardığı Türk gemi kaptanı yurda döndü

Kaptan olarak vazife yaptığı gemiden denize düştükten 66 saat sonra Bali açıklarında balıkçılar tarafından bulunarak kurtarılan Erhan Seçkal, yurda döndü.

İngiltere merkezli bir şirkette birinci kaptan olarak misyon yaptığı gemiden düştükten iki buçuk gün sonra Bali açıklarında balıkçılar tarafından bulunarak kurtarılan 40 yaşındaki Türk vatandaşı Erhan Seçkal, yurda döndü. Endonezya’daki süreçlerin tamamlanmasının akabinde Bali’den kalkan uçakla sabaha karşı 05.00’de kedisine eşlik eden çalıştığı şirket yetkilisiyle havalimanına ulaşan Seçkal, pasaport denetiminin akabinde yurda giriş yaptı.

“BİR AN EVVEL AİLEME KAVUŞMAK İSTİYORUM”

Havalimanında basın mensuplarına değerlendirmede bulunan Erhan Seçkal, “Ülkeme döndüğüm için çok memnunum. Bilhassa devlet yetkililerine yardımları için çok teşekkür ederim. Dışişleri Bakanımız, Jakarta Büyükelçiliğimizin çalışanları bana bu bahiste çok yardımcı oldu. Bir an evvel aileme kavuşmak istiyorum. Şu an aileme kavuşmak için onların yanına gidiyorum” tabirlerine yer verdi.

Süreksiz seyahat dokümanıyla gelen Seçkan, Havalimanı Pasaport Ofis Amirliği’ndeki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde havalimanından ayrıldı.

İKİ BUÇUK GÜN SONRA BALIKÇILAR BULDU

Liberya bayraklı QUORN isimli geminin kaptanı Erhan Seçkal’ın 2 Mayıs’ta Bali Adası’nın yaklaşık 30 mil kuzeyinde seyir halinde iken öğle sularında gemide bulunmadığı fark edilmiş, Endonezya RCC ve gemi tarafından yapılan arama faaliyetleri sonuçsuz kalmıştı. Seçkal daha sonra balıkçılar tarafından iki buçuk gün sonra denizde bulunan ve hastaneye kaldırılmıştı. (İHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*