Balkan Ninnisi konusu, oyuncuları ve karakterleri

TRT 1 ekranlarının yeni yaz dizisi Balkan Ninnisi bugün saat 20.00’de seyirciyle buluşacak.

Yapımcılığını Yalçın Arı ve Uğur Uzunok’un üstlendiği, direktör koltuğunda Doğan Ümit Karaca’nın oturduğu, senaryosunu Uğur Uzunok’un yazdığı ‘Balkan Ninnisi’ bu akşamki birinci kısmı için izleyiciler tarafından heyecanla bekleniyor.

Yayınlanan fragmanıyla birlikte Balkan Ninnisi, izleyicilere 2007- 2009 yılları ortasında ATV’de yayınlanan ve izlenme rekorları kıran Elveda Rumeli dizisini hatırlattı.

Dizinin konusu ve karakterleri

Akabinde dizinin oyuncu takımı ve konusu da merak konusu oldu.

Makedonya’nın başşehri Üsküp’te çekilen Balkan Ninni’si kıssasında imkansızı başarmak için yola çııkmış farklı milletlere ilişkin iki genci izleyeceğiz.

İşte dizi hakkında merak edilen ayrıntılar…

  • Erdal Özyağcılar (Süleyman)
  • Özlem Türkad (Neriman)
  • Emre Beyefendi (Ertan)
  • Merih Öztürk( Jovanka)
  • Beğenilen Çığacı (Gülsüm)
  • Süleyman Kara (Mustafa)
  • Hakan Boyav (Daniel)
  • Deniz Gürkan (Gülbahar)
  • Sarp Bozkurt (Arif)
  • Suzan Akbelge (Elena)

Süleyman karateri

Balkan Ninnisi dizisinde Süleyman Ertan’ın dayısı ve Neriman’ın da ağabeyidir. Süleyman tam bir Makedon düşmanıdır. Yıllardır Vardar köprüsünden karşıya bile geçmemiştir.

Neriman karakteri

Balkan Ninnisi dizisinde Neriman Ertan’ın annesi ve Süleyman’ın da kardeşidir. Ağabeyi ile köfteciyi işletir. Çok optimist bir bayan olmasına karşın durduramadığı kuşkucu de bir yanı vardır.

Ertan karakteri

Ertan Jovanka’ya aşık oyuncu olmak isteyen güzel bir gençtir. Ailesine çok bağlı olan Ertan annesine hiç kıyamaz. Ertan kendi lokal radyosunu açmış ve başarılı biçimde işletmektedir.

Daniel karakteri

Daniel Jovanka’nın babasıdır. Bölgeden farklı Avrupai bir giysi ve konuşma stili vardır. Kızı Jovanka’yı asla bir Türk ile evlendirmek istemez; sıkı bir antika tutkusu vardır.

Jovanka karakteri

Jovanka Üsküplü hoşlar hoşu bir kızdır. Sinema ve tiyatroya aşık olan Jovanka doğal bir insandır ve yapaylığı hiç sevmez.

Ertan’a meczuplar üzere aşıktır lakin iki aile gece ile gündüz üzere bir birlerine uzaktır ve iki aşık genç ailelerini aşklarına ikna edemezler.

Elena karakteri

Elena Daniel’in eşi Jovanka’nın da baskıcı ve otoriter annesidir. Elena soğuk bir insandır toplumsal yaşantısı da bu yüzden pek yoktur. Elena’nın kuralları vardır.

Gülsüm karakteri

Gülsüm, Neriman’ın en küçük kızıdır.

Arif karakteri

Arif Neriman’ın kızı Gülsüm ile evlidir. Güvenilmez bir tiptir.

Gülbahar karakteri

Temiz kalpli hoş bir kız olan Gülbahar, Jovanka’nın en yakın arkadaşıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*