Bu Meme Coin Yatırımcıları Zararda, ADA Bir Kavşak Noktasında!

Popüler meme coin Shiba Inu, bu ay %15’lik bir düşüşle 1 milyondan fazla holder’ını zarara uğrattı. Bu yüzden, son zamanlarda meydana gelen kayıpları telafi etmeye çalışıyor. Bu arada, popüler bir kripto analisti Cardano’nun gelecekteki beklentilerini tartışıyor.

Meme coin, 1 milyondan fazla holder’ı zarara uğrattı!

Shiba Inu (SHIB), piyasa genelindeki yaygın kargaşanın etkisinden kurtulamadı. Varlık bu ay %15’in üzerinde düşerek 0,00001 dolarlık güçlü desteğin altına indi. Bu çöküş 1 milyondan fazla SHIB holder’ını zarara uğrattı. Altcoin şimdi 0,00001 dolar bölgesine geri dönmek istiyor. On-chain veri istihbarat sağlayıcısı IntoTheBlock verileri, SHIB’in mevcut fiyatında, meme coin yatırımcılarının %81’ine kadarının yatırımlarında kayıplarla karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Etherscan verileri, SHIB’nin şu anda tahmini 1,3 milyon holder’ının olduğunu doğruluyor. Bu da 1.053.000 adresi zararda bırakıyor.

Ayrıca IntoTheBlock, 200 binden fazla adrese karşılık gelen sahiplerin yalnızca %16’sının kâr ettiğini ortaya koyuyor. Buna ek olarak, yaklaşık 39.000 adres başabaş noktasında. Bu durum, söz konusu holder’ların yatırımlarından ne kâr ne de zarar ettiklerini gösteriyor.

Shiba Inu (SHIB) holder’ları

Bu düşüş gerçekliği, SHIB’i 0,00001 dolar eşiğinin altına düşüren piyasa çapında devam eden kan banyosunun bir sonucu. IntoTheBlock’a göre, Shiba Inu sahiplerinin çoğunluğu, varlık 0,000009 ila 0,000026 dolar arasında işlem görürken tokenlarını satın aldı. SHIB şu anda geçtiğimiz hafta %1,96 düşüşle 0,00000852 dolardan işlem görüyor.

SHIB, birikim artışının ortasında toparlanmayı gözlüyor

Kripto analisti Albert Brown SHIB’in teknik görünümünü analiz ediyor. Shiba Inu, Nisan ortasında başlayan düşüş eğiliminin yayılmasıyla aya 0,00001008 dolar fiyatla başladı. Altcoin 1 Mayıs’ı 0,00001 dolar seviyesinin altında kapattı. Ancak ertesi gün hızla geri aldı. SHIB, %5,14 oranında düştüğü 6 Mayıs’a kadar 0,00001 dolarlık desteği savunmaya devam etti. Daha sonraki düşüşler 0,000008 dolardan en düşük seviyelere kadar serbest düşüşle sonuçlandı. Boğalar geri dönüş yapamadı ve varlık 0,00000832 dolar ile 0,000009 dolar arasında konsolide olmaya devam etti. Mevcut değeriyle SHIB bu ay %15,81 düşüş gösterdi.

Ekosistemi çevreleyen gelişmeler boğalara destek sağlamak için çok az şey yaptı. Bununla birlikte, varlık balina birikimindeki artış sayesinde toparlanmaya çalışıyor. Bir IntoTheBlock grafiği, yatırımcıların geçtiğimiz hafta 2,8 trilyonun üzerinde SHIB topladığını gösteriyor. Buna ek olarak, davranış analizi platformu Santiment’ten alınan veriler, 10 milyar ila 100 milyar Shiba Inu tutan balina adreslerinin Mart sonundan bu yana 1,9 trilyondan fazla SHIB satın aldığını ortaya koyuyor. Diğer adresler arasında da istikrarlı bir birikim eğilimi var.

Shiba Inu SHIB adresleri

Bu birikim, iyimserliğin tetiklediği bir ilgi yenilenmesine işaret ediyor. Meme coin, bir kurtarma kampanyası başlatmak için ortaya çıkan talepten yararlanmak istiyor. SHIB’in, bu bölgedeki büyük satış duvarının bir sonucu olarak 0,000009 dolar ile 0,00001 dolar arasındaki ana direncin üzerine çıkması gerekecek.

Analist Cardano (ADA) için büyük bir hareket öngörüyor!

Ünlü kripto analisti ve Crypto Capital Venture’ın kurucusu Dan Gambardello, Cardano’nun (ADA) gelecekteki beklentilerini tartışan özel bir video yayınladı. Analist, Cardano tabanlı merkezi olmayan borsalarda (DEX’ler) takasların tamamlanma süresiyle ilgili son endişeleri ele aldı. Cardano kısa bir süre önce, bazı takas işlemlerinin tamamlanmasının 30 dakikaya kadar sürdüğüne dair raporlar nedeniyle inceleme altına alındı. Ancak Gambardello, Cardano tabanlı DEX’leri kullanırken şahsen bu tür gecikmelerle karşılaşmadığına dair izleyicilerine güvence veriyor. Ekosistemin güvenilirliğini ve verimliliğini vurgulayarak, onu dolaşan şüphelere karşı savunuyor.

Ayrıca Gambardello, ADA’nın mevcut durumuna ilişkin analizini derinlemesine inceleyerek coin’in yatay fiyat hareketini vurguluyor. Analistin gözlemlerine göre, Cardano şu anda önemli bir yükseliş ya da keskin bir düşüş yaşayabileceği kritik bir noktada bulunuyor. Analist, ADA’nın bir ayı piyasası senaryosundan ayrılması halinde, bunun bir yükseliş teyidi olarak hizmet edeceğini söylüyor. Ayrıca, altcoin için olumlu bir eğilime işaret edeceğini belirtiyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto topluluğu ADA için bir yükseliş eğilimi beklerken, Cardano geliştirme ekibi benimsenmeyi desteklemek için ağın tekliflerini geliştirmeye devam ediyor. Bu ilerlemelerden biri de iki hafta önce Hydra’nın mainnet uyumlu ilk versiyonunun piyasaya sürülmesi oldu. Dahası, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson kısa süre önce Wyoming’de Hoskinson Sağlık ve Zindelik Kliniği’ni açtı. Aileye ait bu klinik, ADA cinsinden ödemeleri kabul ediyor. Hoskinson, yapay zeka destekli tıbbın benimsenmesiyle kliniği genişletmeyi planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir