Bu mucizevi bitkinin birkaç damlası ile gerilim ve yorgunluğu anında yok edin!

İrlandalı roman ve hikaye müellifi Oscar Wilde, “Sağlık hayatın birinci görevidir” der. Bir insanın sıhhatine dikkat etmesi geleceğine yapacağı en kıymetli yatırımlardan birisidir.

Bir şey olması gerektiği üzere çalışmamaya başladığında bedenimizin bize gönderdiği sinyalleri dinlemeyi öğrenmek, uygun olmanın birinci adımıdır.

Kaç kişi en az bir defa öfke nöbeti ya da makûs bir ruh hali yaşamamıştır? Kesinlikle herkesin başına gelmiştir.

Yorgunluk periyotlarından geçmek fizyolojik bir süreçtir ver insan bedenin ayrılmaz modülüdür.

BURAYA DİKKAT!

Örneğin iş bizi zihnen ve bedenen çok fazla gayret sarf etmeye zorladığında yahut birtakım şeyler bizi olağandan daha fazla endişelendirdiğinde uykusuzluk sorunu yaşayabiliriz.

Bu uykusuzluk bilhassa uzun sürerse öfke, hafıza kaybı, dikkat eksikliği ve gerilim üzere birçok rahatsızlığın da temelini atar. İş hayatından toplumsal yaşama birçok alanda performans kaybı yaşamamıza neden olması da uğraşı.

Ve tam da birinci alarm zilleri çaldığında, durumun çok geç olmadan ele alınması gerekir. Hülasa bu sinyalleri katiyen göz arkası etmemeliyiz.

TEHLİKELİ HASTALIKLAR TETİKLENEBİLİR

Şayet bu ikazları dinlemez de sıradan bir yorgunluk olarak görüp gereken tedbiri almaz isek çok daha önemli sonuçlara davetiye çıkartabilir ve hemencecik halledilecek riskli durumların daha büyük sıkıntıları tetiklemesine yol açabiliriz.

Buna dikkat çektikten sonra, birtakım durumlarda bize yardımcı olabilecek doğal bir eserden bahsetmek gerekiyor.

DOĞAL TIP (?)

Doğal tıp kavramıyla başlayalım. Doğal tıbbın ne olduğuna dair internette çok fazla dezenformasyon dolaşıyor ve çok sayıda mağdur insan dolandırıcıların amacı haline gelebiliyor.

Bütün bunlara karşın doğal tıp, (belirli hastalıklar haricinde) hakikat tahlil yolları sunabiliyor.

Bahsedeceğimiz bu ilaç öteki ilaçlardan farklı olarak, bitkiler yahut mineraller üzere tabiat ögelerine dayanıyor ve beden için sahiden kıymetli olduğunu kanıtlama gücüne sahip!

Belki de ağır bir çalışma yahut gerilim devrinden kaynaklanan süreksiz yorgunlukla gayret etmek için aromaterapi ile birden fazla özellik ve kaliteye sahip bir öz kullanmak mümkündür.

BİBERİYE ESANSİYEL YAĞI

Bir araştırma ve çalışma merkezi olan İSTEK Psikosomatik Tıp Enstitüsü, kronik yorgunlukla çaba etmek için biberiye esansiyel yağı teklifini sunuyor.

Araştırmalar, biberiye özünün, yalnızca koklansa bile insanların makûs ruh hali ile savaşmasına bile yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Bu nedenle, meskende yahut ofiste yalnızca birkaç damla, gerilim ve yorgunlukla anında çaba etmek, konsantrasyonu artırmak ve âlâ bir ruh hali sağlamak için kafidir.

Bir oda difüzöründe 2 ila 10 damla eklemeniz kâfi olabilir. İşte bu kadar!

HAMİLELER VE EMZİRME PERİYODUNDA OLAN BAYANLAR DİKKAT!

Biberiyenin hem yararları hem de kontrendikasyonları için keşfine geçmek için yanlışsız bir fırsat olabilir

Aslında biberiye aromalı bitkisi birtakım bitki çayları yahut infüzyonları için kullanılıyorsa hamilelik ve emzirme periyodunda kesinlikle önerilmemektedir.

Tıpkı epilepsi hastalarında yahut alerjik bireylerde ve çocuklarda tavsiye edilmediği üzere. Seyreltilmemiş uçucu yağın direkt cilt üzerinde kullanılması da önerilmez.

Bu nedenle, rastgele bir kullanımdan evvel, her vakit doktorunuza başvurmanız önerilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*