Bursa’da çöp meskende bulunan Cem için yeni konuta taşınıyor

Bursa’daki çöp meskenden kurtarılan Cem Muhammet A.’nın (9) annesi Yasemin A., rutubet nedeniyle duvarlardaki sıvaların tutmadığı oğlunun da 1 gün kaldığı konuttan birkaç gün sonra taşınacağını açıkladı. Yasemin A., daha sonra oğlunu almak için müracaat yapacağını belirtti.

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde boşaltılmak istenen çöp meskendeki kilitli odada baygın halde bulunan ve 15 gündür Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Cem Muhammet A.’nın sıhhat durumunun, her geçen gün daha düzgüne gittiği açıklandı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Cem’in 2 kilo 100 gram aldığını ve artık takviyesiz yürüyebildiğini söyledi.

CEM’İN KALDIĞI ANTALYA’DAKİ KONUT GÖRÜNTÜLENDİ

Su tesisatı onarılmadığı için yer kattaki dairesinin duvar sıvalarının kabarıp düştüğünü, içeride yüksek rutubet oluştuğunu belirten Yasemin A., yeni bir konut kiraladığını söyledi.

Çoğunluğu oyuncak ve kırtasiye gerecinden oluşan eşyaları kolilere dolduran Yasemin A., birkaç güne taşınacağını anlattı.

CEM’İ ALMAK İÇİN MÜRACAAT YAPACAK

Taşındıktan sonra oğlunu almak için yine Antalya Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü’ne başvuracağını belirten Yasemin A., “Tabii ki evvel oğlumun sıhhat meselelerinin bitmesini ve tedavisinin tamamlanmasını bekleyeceğim. Sonrasında yanıma alacağım. Kaç gündür göremiyorum. Bizim birbirimize gereksinimimiz var. Oğlum konuta gelince kutlama pastası keseceğim” dedi. Birinci teslim edildiğinde de pasta alıp kutlama planladığını lakin nasip olmadığını kaydeden Yasemin A., artık çok hoş günler yaşayacaklarını lisana getirdi. (DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*