Davasını geri çekmeyen muhtarı vurdu; elinde silahla kaçarken yakalandı

Olay, saat 14.30 sıralarında Yıldırım ilçesi Namazgah Mahallesi’ndeki Tarihi Namazgah Parkı’nda meydana geldi. Elindeki silahla park içerisindeki muhtarlık binasına gelen Volkan Sağlıca, ortalarında dava bulunan muhtar Ruhan Görgün’e davayı geri çekmesini söyledi. Görgün’ün talebini reddetmesiyle gerisi gerisine ateş etti. Görgün bacaklarına isabet eden kurşunlarla kanlar içerisinde yere yığılırken, kuşkulu olay yerinden kaçtı.

İhbarla bölgeye çok sayıda polis ve sıhhat grubu sevk edildi. Yaralı haldeki muhtar Görgün, birinci müdahalesinin akabinde ambulansla Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Her iki bacağına da kurşun isabet eden Görgün’ün sıhhat durumunun güzel olduğu öğrenilirken, olayın akabinde kaçan kuşkulu kısa müddet sonra polis gruplarınca yakalandı.

Volkan Sağlıca’nın olay yerine gelmeden evvel, Namazgah Parkı’nın art sokağındaki Hayriye Camii’ne giderek cemaate muhtar Ruhan Görgün’ü sorduğu ve elindeki silahı göstererek imamı da tehdit ettiği öğrenildi. Gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki süreçleri sürerken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*