DOGE, MATIC, SOL ve Bu 7 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Credit Suisse, ABD hisse senetleri piyasalarını düşürdü. Ancak kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, olumlu bir işaret de var, o da Bitcoin ve seçkin altcoin’lerin yerel zirvelerinin yakınında tutunması. Peki, Bitcoin ve DOGE gibi altcoin’ler genel direnç seviyelerinin üzerine çıkıp yukarı hareketin bir sonraki ayağını başlatabilir mi? Analist, öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD hisse senedi piyasaları, Swiss Bank Credit Suisse’in en büyük yatırımcısı olan Suudi Ulusal Bankası’nın düzenleyici kısıtlamalar nedeniyle Credit Suisse’e daha fazla fon sağlayamayacağını söylemesinin ardından 15 Mart’ta alt üst oldu. ABD’de ve küresel ölçekte büyük operasyonlara sahip olan Credit Suisse, 14 Mart’ta 2021 ve 2022 mali raporlama süreçlerinde ‘belirli önemli zayıflıklar’ bulduğu konusunda uyardığı için yatırımcılar gergin. Credit Suisse hisseleri 15 Mart’ta tüm zamanların en düşük seviyesine indi.

Son birkaç gündeki olayların ardından S&P 500, yıl içindeki tüm kazanımlarını geri verdi ve yatay işlem görüyor. Buna karşılık, Bitcoin kazançlarının büyük bir bölümünü elinde tutuyor ve 2023’te yaklaşık %47 arttı. Trezor Bitcoin analisti Josef Tětek, güvenli bir liman varlığı olarak ortaya çıkabileceği için bankacılık krizinin Bitcoin için olumlu olabileceğine inanıyor.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Capriole CEO’su ve kurucusu Charles Edwards, Bitcoin’in 100.000 dolar ve daha yüksek bir hedefi olan bir “patla ve koş geri dönüş modeli” oluşturduğunu söylüyor. Ancak Edwards, traderları modelin başarısız olabileceği konusunda uyarıyor. Bu nedenle bir trade veya yatırım planı oluşturmak için kullanılmaması gerektiğini belirtiyor. Şimdi analiz zamanı…

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC): Ayıların savaşmadan teslim olmayacak

Boğalar, Bitcoin’i 14 Mart’ta 25.250 dolarlık genel direncin üzerine çıkardı, ancak mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların savaşmadan teslim olmaya hazır olmadığını gösteriyor. Güçlü satış, fiyatı 25.250 doların altına çekti.

20 günlük üstel hareketli ortalama (23.012 dolar) yükselmeye başladı ve göreli güç endeksi (RSI) pozitif bölgede, alıcılar için avantaj olduğunu gösteriyor. Boğalar mevcut seviyeden çok fazla vazgeçmezse, 25.250 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış olasılığı artar. Bu gerçekleşirse, BTC ters baş ve omuzlar (H&S) yükseliş modelini tamamlayacak. Bu potansiyel bir trend değişikliğine işaret edecek. BTC daha sonra 32.000 dolara doğru koşabilir. Ayılar yükseliş momentumunu yavaşlatmak istiyorsa, fiyatı hızlı bir şekilde hareketli ortalamaların altına çekmek zorunda kalacaklar.

Ethereum (ETH): Ayılar, genel direnci korumaya çalışıyor

ETH, 14 Mart’ta 1.743 dolardaki genel direncin üzerine çıktı, ancak boğalar daha yüksek seviyeleri koruyamadı. Bu, ayıların seviyeyi korumaya çalıştığını gösteriyor.

Fiyat 1.743 dolar ile 20 günlük EMA (1.588 dolar) arasında konsolide olursa, bu, duyarlılığın olumluya döndüğünü ve traderların düşüşlerden alım yaptığını gösterecek. Bu, bir kırılma olasılığını artıracak ve 1.743 doların üzerinde kapanacak. ETH daha sonra psikolojik seviye olan 2.000 dolara doğru güçlü bir ralli için iyi bir konumda. Bu varsayımın aksine, fiyatın aşağı inip hareketli ortalamaların altına çekilmesi, ETH’nin bir süre daha 1.743 dolar ile 1.352 dolar arasında geniş bir aralıkta konsolide olabileceğini gösterecek.

Binance Coin (BNB): Ayılar, güçlü direnci savunmaya çalışıyor

BNB, 318 dolar yakınındaki güçlü dirençten geri döndü. Bu, ayıların bölgeyi 318 dolar ile 338 dolar arasında savunmaya çalıştığını gösteriyor.

Alıcılar lehine küçük bir artı, fiyatın 50 günlük basit hareketli ortalamanın (306 dolar) altına düşmesine izin vermemiş olmaları. Sığ geri çekilme, her küçük düşüşün satın alındığını gösteriyor. Boğalar, fiyatı genel bölgenin üzerine çıkarmak için bir kez daha girişimde bulunacak. Bunu yaparlarsa, BNB 400 dolara yükselebilir. Aksine, fiyat 50 günlük SMA’nın altına düşerse, BNB 20 günlük EMA’ya (296 dolar) kayabilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, ayılar için avantaj sinyali verecektir.

Ripple (XRP): Boğalar ve ayılar arasında kararsızlık var

XRP, 50 günlük SMA’dan (0,38 dolar) geri döndü ve 14 Mart’ta boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir Doji şamdan modeli oluşturdu.

Belirsizlik 15 Mart’ta aşağı yönlü çözüldü ve fiyat 0,36 dolardaki güçlü desteğe geriledi. Bu seviyenin dışına çıkılması halinde XRP, kanalın 0,32 dolar yakınlarına kadar gerileyebilir. Öte yandan, fiyat 0,36 doların üzerinde kalırsa, boğalar yine 50 günlük SMA ve 0,40 dolarda engeli aşmaya çalışacak. Bunu başarabilirlerse, XRP ivme kazanabilir ve 0,43 dolara tırmanabilir.

Cardano (ADA): Ayılar, rallilerde agresif satış yapıyor

ADA, 14 Mart’ta hızlandı ve 50 günlük SMA’ya (0,36 dolar) ulaştı, ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların rallilerde agresif bir şekilde satış yaptığını gösteriyor.

Ayılar, 15 Mart’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,34 dolar) altına çekti ve bu, 0,30 dolarlık olası bir yeniden testin yolunu açtı. Alıcılar muhtemelen bu seviyeyi tüm güçleriyle koruyacak çünkü bir sonraki destek 0,27 dolardan çok daha düşük. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden veya 0,30 dolardan toparlanırsa, bu, traderların düşüşlerden alım yaptığını gösterecek. Bu, ADA’yı birkaç günlüğüne 50 günlük SMA ile 0,50 dolar arasında tutabilir.

DOGE, MATIC, SOL, DOT ve SHIB analizi

Dogecoin (DOGE): Ayıların kontrolü altında

DOGE toparlanması, ayıların güçlü bir direnç oluşturduğu düşüş trendi çizgisine ulaştı.

Aşağı eğimli 20 günlük EMA (0,07 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, ayıların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Satıcılar, DOGE fiyatını 0,07 dolarlık yakın desteğin altına çekmeye çalışıyor. Bu desteğin çökmesi durumunda DOGE 0,06 dolara kadar inebilir. Aksine, DOGE fiyatı mevcut seviyeden geri dönerse, bu, daha düşük seviyelerin alıcıları çektiğini gösterir. Düşüş trendi çizgisi, yukarı yönlü kilit seviye olmaya devam ediyor çünkü bunun üzerinde bir kırılma, 0,10 dolara doğru bir rahatlama rallisi başlatabilir.

Polygon (MATIC): Sert bir dirençle karşı karşıya

MATIC rahatlama rallisi, 50 günlük SMA’da (1,22 dolar) sert bir dirençle karşı karşıya. Bu, fiyatı 15 Mart’ta 20 günlük EMA’nın (1,16 dolar) altına çekti.

MATIC, 1,05 dolar seviyesindeki güçlü desteğe düşebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye çünkü kırılırsa MATIC 0,94 dolar desteğini yeniden test edebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, kapıları 0,69 dolara potansiyel bir düşüş için açacaktır. Diğer bir olasılık ise, fiyatın 1,05 dolarlık desteğin üzerine çıkması. Bu olursa, boğalar fiyatı tekrar 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, 1,30 doların üzerinde bir kırılma olasılığı artar.

Solana (SOL): Ayılar ve boğalar kapışıyor

Ayılar, 50 günlük SMA’da (22,40 dolar) SOL rallisini durdurmaya çalışıyor, ancak boğalar fiyatı 19.68 dolarlık yakın desteğin üzerinde tutmaya çalışıyor.

Bu, boğaların fiyatı tekrar düşüş trendi çizgisine itmeye çalışacağını gösteriyor. Bu, göz önünde bulundurulması gereken hayati bir direnç. Çünkü üzerinde bir kırılma ve kapanış, potansiyel bir trend değişikliğine işaret edecek. 28 dolarda küçük bir direnç var ancak aşılması muhtemel. SOL daha sonra 39 dolara yükselebilir. Bunun yerine, fiyat düşmeye devam edip 19,68 doların altına gerilerse, ayıların henüz pes etmediğini gösterecek. SOL daha sonra 15,28 dolardaki güçlü desteğe düşebilir.

Polkadot (DOT): Ayılar pes etmedi

Alıcılar, 14 Mart’ta DOT’u 50 günlük SMA’nın (6,42 dolar) üzerine çıkarmaya çalıştı ancak ayılar pes etmedi. Bu, daha yüksek seviyelerin satıcıları çektiğini gösteriyor.

Her iki hareketli ortalama da düzleşti ve RSI orta noktanın hemen altında, boğalar ve ayılar arasında bir denge durumunu gösteriyor. Fiyat kırılır ve 20 günlük EMA’nın (6,07 dolar) altında kalırsa, DOT 50 günlük SMA ile 5 dolar arasında birkaç gün sallanabilir. Alıcılar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarırsa, DOT ivme kazanabilir ve ters H&S formasyonunun boyun çizgisine doğru yükselebilir. Olumsuz tarafı, ayıların bir geri dönüşü belirtmek için DOT’u 5 doların altına çekmesi gerekecek.

Shiba Inu (SHIB): Azalan bir kanal paterni içinde

SHIB, azalan bir kanal paterni içinde işlem görüyor. Boğalar fiyatı kanalın üzerine çıkarmaya çalıştı ama ayılar yerlerini korudu.

Ayılar yine fiyatı psikolojik desteğin altına, 0,000010 dolara çekmeye çalışacak. Bunu başarabilirlerse, SHIB kanalın destek hattına doğru düşebilir. Boğaların tüm güçleriyle 0,000008 ile 0,000007 dolar bölgesini savunması muhtemel. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, SHIB’in bir süre daha 0,000018 dolar ile 0,000007 dolar arasındaki geniş aralıkta konsolide olabileceğini gösterecek. Yakın vadede, 50 günlük SMA’nın (0.000012 dolar) üzerinde bir kırılma, avantajı boğaların lehine çevirecektir. SHIB daha sonra 0,000014 dolara ve ardından 0,000016 dolara yükselmeye çalışabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir