‘Dünyanın en uzun uzunluklu kadını’ birinci uçak seyahatini THY ile yapacak

Dünyanın un uzun uzunluklu kadını” unvanıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Rumeysa Gelgi, birinci kere yapacağı uçak seyahatini, Türk Hava Yolları (THY) ile ABD’ye giderek gerçekleştirecek.

Ailesiyle Karabük’ün Safranbolu ilçesinde yaşayan 2 metre 15 santimetre uzunluğundaki weaver sendromlu Gelgi, yaptığı açıklamada, Guinness Dünya Rekorları’nın aktifliği için eylül ayında San Francisco kentine gideceğini belirtti.

Boyu ve rahatsızlıkları nedeniyle sedye ve refakatçi yardımıyla seyahat edebildiğini, bu nedenle meseleler yaşadığını aktaran Gelgi, THY’nin kendisine her türlü dayanağı sağladığını tabir etti.

Uçakta sedye ile seyahat prosedürlerinin bulunduğuna dikkati çeken Gelgi, “Başta THY İdare Heyeti ve İcra Komitesi Lideri Prof. Dr. Ahmet Bolat Beyefendi olmak üzere bütün çalışana, gösterdikleri incelik, hassaslık ve hassasiyetleri için teşekkür ediyorum. Eylül ayında San Francisco’ya yapacağım seyahat hem benim birinci seyahatim hem de birinci uçak seyahatim olacak. THY ile uçmaktan büyük memnunluk ve onur duyacağım.” tabirlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*