Edirne’ye turist akını! Esnafa ‘Fiyat tarifesine uyun’ daveti

Yaz döneminin başlamasıyla birlikte Edirne hareketli günler yaşamaya başladı. Şenlikler ve aktifliklerin dolu dolu yaşandığı kente turist akını yaşanırken, gurbetçilerin de gelmeye başlamasıyla hareketlilik arttı.

ETSO Lideri Recep Zıpkınkurt, esnafa fiyat tarifesi konusunda dikkatli davranmaları davetinde bulundu. Fiyat tarifelerini görünür bir yere asmaları, tarife ve gramajlara uymaları istikametinde davette bulunan Zıpkınkurt, turistlerin ve gurbetçilerin daha inançlı alışveriş yaparak yeterli hizmet alabilmeleri için bunlara itina gösterilmesi gerektiğine değindi.

EN HAREKETLİ GÜNLERİNİ YAŞIYOR

Yaz döneminin gelmesiyle birlikte yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra gurbetçilerin de gelmeye başladığını söyleyen Zıpkınkurt, Bulgar ve Yunan turistlerin hem alışveriş yaptığını hem de kentte yemek yediğini belirtti.

Gelen konukların genelde fiyat tarifelerine bakarak hareket ettiğini söyleyen Zıpkınkurt, “Bu yüzden bunların görünür olması lazım. Gramajların da eksik olmaması lazım. Hasebiyle fiyat tarifelerine ve gramajlara uymaları halinde turistler ve gurbetçiler daha inançlı alışverişlerini yapacak ve hizmet alacaklar. Bundan da memnun olacaklar. Bu memnunluklarını dostları ve arkadaşlarıyla paylaşacaklar. Bu da Edirne’ye daha fazla turist gelmesi demek olacak” halinde konuştu.

Edirne’de yaz döneminin başlamasıyla birlikte hareketliliğin arttığını söyleyen ciğerci esnafı Uğurcan İmrak, kent dışından ve ülke dışından gelen turistlerin, Bulgar müşterilerin ve Kapıkule’den giriş yapan gurbetçilerin de esnafın yüzünü güldürdüğünü belirtti.

FİYAT TARİFESİ KONUSUNDA HASSAS DAVRANIYORUZ

Fiyat tarifesi konusunda da hassas davrandıklarını söyleyen İmrak, “Gurbetçiler geldiğinde otomobillerini güvenlikli otoparka bırakmak istiyorlar. Yemek yedikleri yerde fiyat tarifelerinin görünür yerde olmasına dikkat ederek ona nazaran hareket etmek istiyorlar. Biz de bu durumda kendimizi onların yerine koyarak hareket ediyoruz. Fiyat tarifelerimiz odamızın verdiği tarifedir. Hepsi görünür yerdeler. Kendileri yiyip içeceği eserlerin hesabını rahat formda yapabiliyorlar” dedi.

BULGARLAR EDİRNE’Yİ SEVİYOR

Bulgaristan’dan gezmeye gelen Dimitar Stamova, “Edirne çok hoş, her hafta geliyorum. Pazar, alışveriş, baklava, dondurma hepsi çok hoş. Tava ciğer çok seviyorum. Her hafta buraya geleceğim” diye konuştu.

Bulgaristan’dan alışverişe gelen Stella Stamova, Edirne’yi çok sevdiğini söyledi. Türk mutfağını çok beğendiğini tabir eden Stamova, baklava alıp tava ciğer yediğini belirtti.
İstanbul’dan gelen ve Edirne’yi çok beğendiğini söyleyen Atilla Özdoğan, esnafın çok güzel, ilgili ve güler yüzlü olduğunu belirterek, tava ciğerin tadı ve lezzetinin değişik olduğuna değindi.

KAYNAK: İHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*