Fenerbahçe’de ayrılık zamanı!

Fenerbahçe’de lider Ali Koç’un Beyaz TV’de katıldığı programda 2022- 23 döneminin yapılanmasında gruptan 5-6 ismin ayrılacağını açıklaması, dikkatleri ‘Kimlerin gideceği’ sorusuna çevirdi. Kontratları biten ve kadrodan ayrılacakları aylar öncesinden muhakkak olan Berke Özer ve Jose Sosa’dan diğer, şimdi netlik kazanmasa da dönem ortasında takım dışı bırakılan oyunculardan Ozan Tufan’ın yeni dönem yapılanmasında düşünülmediği, Mesut Özil için ise son kararın yeni teknik adam tarafından verileceği kaydedildi.

AYRILACAK OYUNCU SAYISI ARTABİLİR

Hürriyet Gazetesi’nden Süleyman Arat’ın haberine nazaran; bu isimlerin yanı sıra mukaveleleri devam etse de Gustavo, Berisha, Enner Valencia ve Novak’la da yol ayrımı yaşanabileceği öğrenildi. Bu oyunculardan yalnızca Berisha’nın sözleşmesi 2025 Haziran’a kadar devam ederken başka futbolcuların kulüple olan muahedesi önümüzdeki dönem sona eriyor. Ayrıyeten dönem başında kiralık gönderilen Samatta, Lemos, Meyer kontratlarının sona ermesiyle birlikte tekrar kadroya katılacak. Bu oyuncular için de gelecek tekliflerin değerlendirileceği yahut tekrar kiralanabilecekleri öğrenildi.

GENÇLERİN GELECEĞİ KAMPA BAĞLI

Devre ortasında kiralık olarak Giresun’a gönderilen Muhammed Gümüşkaya da yeni dönem hazırlıkları öncesinde ekipteki yerini alacak. Tekrar öteki genç oyuncular İsmail Yüksek, Çağtay Kurukalıp, Eyüp Akcan, Serhat Ahmetoğlu, Burak Kapacak’ın 2022-23 dönemi öncesinde ekipteki gelecekleri Topuk Yaylası’ndaki kamp belirleyici olacak. Performanslarına nazaran pazartesi açıklanması beklenen yeni teknik adam kalmalarına yahut kiraya verilmelerine karar verecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*