Galatasaray’da Burak Elmas tekrar adaylık düşünüyor

Galatasaray ‘da 11 Haziran’da yapılacak seçimler öncesinde sürpriz bir gelişme yaşandı. Mevcut lider Burak Elmas seçimlerde aday olmaya hazırlanıyor.

Sarı-kırmızılı grupta 27 Mart’ta yapılan Harika Mali Genel Kurul’da idarenin ibra edilmemesi sonucunda Burak Elmas seçim kararı almıştı.

Aday listesini güçlendirip seçime girmek istiyor

Bu karar sonrası Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu adaylığını açıklamıştı. Fakat Galatasaray Divan Heyeti üyesi Fırat Develioğlu’nun başvurusu sonrası seçim ertelenmiş, birebir vakitte mahkeme Burak Elmas’ın yapılacak seçimlerde aday olabileceği kararını almıştı.

Tüm bu yaşananların akabinde Burak Elmas 11 Haziran için yeni seçim kararı almıştı. 20 Mayıs’a kadar adaylar listelerini Galatasaray Divan Şurası’na teslim edecek.

Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu tekrar aday olacak. Toplulukta üçüncü aday beklenirken flaş bir gelişme yaşandı ve Burak Elmas’ın seçimlerde aday olacağı tez edildi.

Fanatik’te yer alan habere nazaran; Elmas’ın idare şurası listesinde önemli bir değişiklik yaparak kıymetli isimleri idare konseyine alacağı ve aday olacağı konuşuluyor. Topluluğun önde gelen birtakım isimlerinin de Elmas’ın listesinde yer alması bekleniyor.

Seçim 11 Haziran’da

Galatasaray Kulübü’nde Fevkalâde Seçim Genel Şura Toplantısı’nın 4 Haziran Cumartesi, kâfi çoğunluk olmadığı takdirde ikinci toplantının 11 Haziran tarihinde yapılacağı açıklandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*