Galatasaray’da seçim yarışı: Aysal’ın kararı kesin, Dursun Özbek’e sürpriz teklif! Burak Elmas liste çalışmasında

Galatasaray Kulübü’nde 11 Haziran’da yapılacak Olağanüstü Seçimli Genel Kurul öncesinde kulisler iyice hareketlendi. Mahkeme kararıyla iptal edilen 30 Nisan’daki seçimde başkanlığa aday olan ve bu düşüncelerinden vazgeçmeyen Eşref Hamamcıoğlu ile Metin Öztürk’ün ardından iki önemli ismin daha aday olması gündeme geldi.

Özbek düşünme safhasında 

Camiada adaylık için öne çıkan üçüncü isim, eski başkanlardan Dursun Özbek oldu. Özbek’i yeniden başkan olarak görmek isteyenlerin sayısı bir hayli fazla. Camianın önde gelen isimleri bu hafta içinde Özbek’le görüşerek, Eşref Hamamcıoğlu ile birleşmesini talep edecek. Şu anda adaylığa soğuk bakan Dursun Özbek, bu konudaki kesin kararını birkaç gün içinde verecek.

Aysal aday olmayacak 

Kulislerde bir başka eski başkan, Ünal Aysal’ın da göreve talip olmayı düşündüğü iddiası ortaya atıldı. Aysal’ın, başkanlığı döneminde birlikte çalıştığı eski yöneticilerle yemekte bir araya gelmesi bu yöndeki iddiaları güçlendirirken, Hürriyet’in aldığı bilgilere göre Aysal’ın şu dönemde aday olmak gibi bir düşüncesi kesinlikle yok.

Elmas liste çalışmasında 

Gözlerin çevrildiği bir başka isim ise mevcut başkan Burak Elmas. Aday olup olmama konusunda henüz karar veremeyen Elmas, yeni bir yönetim kurulu listesi kurmak için çalışmalarını sürdürdü. Elmas’ın, güçlü bir liste oluşturabilmesi halinde yeniden aday olacağı öğrenildi. Başkan adayları listelerini 20 Mayıs Cuma günü bildirecek.

BAŞKAN ADAYLARI SPOR ARENA’YA KONUŞTU

Galatasaray Başkan Adayı Metin Öztürk, Spor Arena YouTube kanalında planlarını ve tartışma konusu olan önemli noktalara cevap verdi. Seçilmesi durumunda yapacağı kasa kolaylığı, Levent Nazifoğlu ile çalışacak olması, Nuri Şahin polemiği, Domenec Torrent ve Okan Buruk ile ilgili görüşleri ve çok daha fazlası videomuzda.

Galatasaray Başkan Adayı Eşref Hamamcıoğlu, Spor Arena YouTube kanalında Uğur Yapıcı’nın konuğu oldu. Galatasaray’da arzuladığı ideali ve planlarını anlatan Hamamcıoğlu, tartışma konusu olan “parasız başkan adayı” söylemine ilk kez yanıt verdi. Kulübün işlenebilir yapıya kavuşması, kasa kolaylığı tercihi, Domenec Torrent’in geleceği, Daniel Farke’nin gerçeklik payı, futbol şubesinin olası yapılanması ve seçim gündemi… Hepsi ve daha fazlası videomuzun tamamında.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*