GİBTÜ TIP Fakültesi eğitim hayatına 60 öğrencisiyle başlıyor

Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ), Tıp Fakültesi, Sıhhat Bilimleri Fakültesi, Hoş Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi bünyesindeki kimi programlarda birinci defa öğrenci almanın heyecanını yaşıyor. Rektör Hatipoğlu, 3 yıl üzere kısa bir müddet zarfı içinde değerli işlere imza atarak, Gaziantep’e ve eğitim topluluğuna büyük katkı sağladıklarını söz etti. 

BU YIL BİRİNCİ MEZUNLARINI VERDİ

Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi kurulduğu 2019 yılından beri akademik takımını ve şartlarını tamamlayarak fakülte ve yüksekokul açmayı başardı. Bu yıl birinci mezunlarını veren GİBTÜ, yeni açılan kısımlara de öğrenci almaya hazırlanıyor. Bin 757 öğrencisi bulunan GİBTÜ, Tıp Fakültesi, Sıhhat Bilimleri Fakültesi, Hoş Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi bünyesindeki birtakım programlarında öğrenci almasıyla bir arada, bünyesindeki öğrenci sayısını yaklaşık 2 bin 500’e çıkaracak.

YENİ KISIMLAR AÇILDI

Üniversite hakkında bilgiler veren Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu şöyle konuştu:

İSLAM BİLİM VE TEKNOLOJİ BİR ARADA

Hatipoğlu, Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) Tıp Fakültesi’nin bu yıl birinci kez öğrenci kaydı yapacağını söz etti.  Nihat Hatipoğlu, İslam bilim ve teknolojinin bir arada yürüyebileceğinin en hoş örneğini GİBTÜ olarak hayata geçirdiklerini söyledi. Hatipoğlu, “2022-2023 eğitim öğretim yılında 60 öğrenci ile tıp fakültesinde eğitime başlıyoruz” dedi.

YENİ ÖĞRENCİLERİMİZİ BEKLİYORUZ

Hatipoğlu, “YÖK tarafından tanınan 60 öğrencilik kontenjanı ile eğitim faaliyetlerine başlamanın, ayrıyeten ülkemiz sıhhat alanına ve yürüttüğü bölgesel kalkınma programındaki Tıp alanına katma kıymetli çalışmalar ile de katkıda bulunacak olmanın heyecan ve gururunu yaşıyoruz. Seçkin akademik takımı, iş birlikleri, araştırmacı odaklı eğitim sistemi, ArGe çalışmaları için altyapı ve imkanları ile öğrencilerimize kıymetli avantajlar sunacak olan fakültemiz yeni öğrencilerini bekliyor” dedi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*