İki bayana asitli atak: Birinin durumu ağır

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yabancı asıllı iki bayan asitli hücuma uğradı. Saldırganın bayanlardan birinin sevgilisi olduğu öğrenildi. Kaçan saldırganı JASAT grupları yakaladı. Atağa maruz kalan bayanlardan birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yabancı asıllı iki bayan asitli hücuma uğradı. Olay, geçtiğimiz gün Karahayıt Mahallesindeki bir otelde yaşandı. Saldırgan Özgür G. (44) İstanbul’dan gelen Özbekistan asıllı sevgilisi Sojida Kalandarova (27) ve onun arkadaşı Kırgızistan asıllı Sarvinoz Khaırullaeva (23)  ile hafta sonu tatili için Karahayıt Mahallesinde bir otele gitti.

Teze nazaran otel odasında Özgür G. ile sevgilisi Kalandarova ortasında telefonu müsaadesiz kurcaladığı gerekçesiyle tartışma çıktı. Tartışma arbedeye dönüşünce çıkan arbedede Kalandorova, Özgür G’nin yüzünü tırnaklarıyla yaraladı.

‘ASİTİ RESEPSİYONA BIRAKMIŞ’

Argümana nazaran Arbedenin akabinde Özgür G. odadan ayrılıp otelin resepsiyonuna daha evvel emanet olarak bıraktığı asidi alarak geri döndü. Özgür G. yanında getirdiği termos içindeki asidi yatakta uyuyan arbede ettiği sevgilisi Kalandarova ve kız arkadaşının üzerine savurdu. İki bayan asitle ağır yaralanırken, Özgür G. de yüzüne gelen asitle yaralandı. Bayanların çığlıkları üzerine otel vazifelileri odaya koştu. Bu sırada Özgür G., olay yerinden kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine acil sıhhat ve jandarma grupları sevk edildi. Bedenlerine dökülen asitle ağır yaralanan Kalandarova ve Khaırullaeva acil sıhhat grupları tarafından ambulansla Denizli Devlet Hastanesine kaldırıldı. Bedeninde üçüncü derece yanık oluşan Kalandarova, İzmir’e sevk edildi. Khaırullaeva’nin ise hayati tehlikesinin bulunmadığı fakat bedeninin çeşitli yerlerinde yanıklar oluştuğu öğrenildi.

‘JANDARMA GÖZALTINA ALDI’

Olayın arından Jandarma Hata Araştırma Timi (JASAT) kaçan Özgür G.’yi yakalamak için çalışma başlattı. Aydın’da olduğu belirlenen saldırgan, dün JASAT’ın düzenlediği operasyonla yakalanıp, Denizli’ye getirildi. Saldırgan verdiği tabirinde, Sevgilisiyle telefon yüzünden hengame ettiklerini belirterek, “Telefonunu denetim etmek istedim. Sevgilim bana ‘Benim telefonumu senin alma hakkın yok.’ dedi. Beni aldattığını söyleyince aramızdaki tartışma büyüdü.

Elimdeki telefonunu almak isterken, benim yüzümü tırnakladı. Bana ‘Senin üzere aç köpekle işim olmaz’ deyince kendimi kaybettim. Daha sonra porçözü alarak kapağını açıp ona yanlışsız savurdum. Porçözün yakıcı olduğunu bilmiyordum, neden aldığımı hatırlamıyorum. Olayı tasarlayarak ya da planlayarak otele getirmedim. Sevgilimi öldürmek üzere bir niyetim yoktu. Yalnızca yaralamak için üzerine döktüm. Sevgilimin arkadaşı nasıl yaralandığını bilmiyorum. Sevgilime porçözü döktükten sonra birbirlerine sarıldılar o yüzden yaralanmış olabilir” dedi.

Alınan tabirinin akabinde Özgür G. sevk edildiği nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*