İngiltere: Rusya işgalde başarısız oldu

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace Putin’in kısmi seferberlik ilan etmesinin akabinde yaptığı açıklamada kısmi seferberlik ilanını ‘işgalin başarısızlığının itirafı’ olarak nitelendirdi. Wallace, “Putin ve Savunma Bakanı (Sergey Şoygu), on binlerce vatandaşını berbat donanımlı ve makus yönetilen bir vefata gönderdi. Ukrayna’nın bu savaşı kazandığı, memleketler arası toplumun birleştiği ve Rusya’nın global olarak dışlanmış hale geldiği gerçeğini hiçbir tehdit ve propaganda gizleyemez” dedi.

‘SAVAŞI DAHA DA TIRMANDIRMAYA YÖNELİK BİR GİRİŞİM’

Çekya Başbakanı Petr Fiala da toplumsal medya hesabı üzerinden Putin’in açıklamasına yönelik yaptığı açıklamada, “Vladimir Putin’in ilan ettiği kısmi seferberlik, Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı savaşı daha da tırmandırmaya yönelik bir teşebbüs ve Rusya’nın tek saldırgan olduğunun bir diğer ispatıdır. Ukrayna’ya yardıma muhtaçlık var ve bunu kendi çıkarlarımız için yapmaya devam etmeliyiz” diye belirtti.

‘ÜÇ GÜNLÜK SAVAŞIN 210’UNCU GÜNÜ’

Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski’nin danışmanı Mihaylo Poldolyak ise ‘üç günlük savaşın’ 210’uncu gününe gelindiğini vurgulayarak, “Üç günlük savaşın 210’uncu günü. Ukrayna’nın yıkılmasını talep eden Ruslar sonuç olarak seferberlik, kapatılan hudutlar, banka hesaplarının bloke edilmesi ve firar hapishanesi elde etmiş durumdalar. Her şey plana uygun değil mi? Hayatın kusursuz bir mizah anlayışı var” formunda konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*