Joe Biden’dan Donald Trump yorumu: Polise güveniyorum

AA

ABD’nin eski Başkanı Donald Trump, bugün hakim karşısına çıkacak.

Ülkenin mevcut lideri Joe Biden, selefinin durumuyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Minnesota eyaletinin Minneapolis kentine giden Biden, burada temiz hidrojen üreten bir elektrik santralini ziyaret etti. Biden’a Trump’ın durumu soruldu.

“New York Polis Departmanı’na güveniyorum”

Konuşmasından önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Biden, Trump’ın New York’ta hakim karşısına çıkacak olmasıyla ilgili herhangi bir taşkınlık olması ihtimalinden endişelenip endişelenmediğiyle ilgili soruyu, “Hayır, New York Polis Departmanı’na güveniyorum.” şeklinde cevapladı.

Biden, mevcut hukuk sistemine inancı olup olmadığına ilişkin bir soruya ise “Evet.” yanıtını verdi.

Beyaz Saray’dan barışçıl olunması çağrısı

Biden’ın programı nedeniyle seyahat ettikleri uçakta soruları yanıtlayan Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Olivia Dalton da protesto ihtimaline karşı insanları barışçıl kalmaya çağırdı.

New York Belediye Başkanı Eric Adams, bugün düzenlediği basın toplantısında, protestolarda yaşanabilecek olası taşkınlıklara karşı şehirde gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını belirtmişti.

Trump’ın suçlanması

ABD’de 2024 başkanlık seçimlerine aday olan Trump, 18 Mart’ta Manhattan Bölge Savcısının yetişkin filmleri yıldızı Stormy Daniels’e 2016 Başkanlık seçimleri sırasında “sus payı” ödemesi yaptığı gerekçesiyle başlattığı soruşturmayla ilgili tutuklanmasını beklediğini duyurmuş ve bu nedenle protesto çağrısında bulunmuştu.

Bu saatlerde New York’a gelerek 5. Cadde’deki rezidansında konaklaması beklenen Trump’ın, ifade için yarın New York bölge mahkemesine gitmesi bekleniyor.

Gözden Kaçmasın Trump bugün hakim karşısına çıkacak Haberin Detayları

‘Sus payı’ iddiası

ABD medyasında, henüz açıklanmayan Trump hakkındaki iddianamede, “sus payı” ödemesi ve kampanya yasalarını ihlal etmenin dışında 30’dan fazla suçlama bulunduğuna dair bilgiler yer alıyor.

Trump, Amerikan tarihinde kendisine yöneltilen bir suçlama nedeniyle hakim karşısına çıkacak ilk eski başkan olacak.

Gözden Kaçmasın Donald Trump’ın hakkındaki soruşturmayı engellemeye çalıştığına dair kanıtlar bulundu Haberin Detayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir