NYC Yetkilisi, Bitcoin ve Bu Altcoin’den Yüklüce Aldı!

Tüm dünya Bitcoin (BTC) kervanına atladı. Kripto sektörü, bu yıl yaygın bir şekilde benimsenmeye tanık oldu. Hükümet yetkilileri tarafından yoğun bir şekilde eleştirilen BTC, kısa sürede birçok kişi için ödeme aracı haline geldi. New York Belediye Başkanı Eric Adams, sektöre olan eğilimini defalarca dile getirdi. Bununla birlikte, onun en yakın danışmanlarından biri de kriptoya karşı tutkulu gibi duruyor. Bu kişi, New York City’nin kamu güvenliğinden sorumlu belediye başkan yardımcısı Philip Banks.

Phil Banks, Bitcoin ve Ethereum biriktiriyor

Bu hafta başlarında finansal açıklamalar çeşitli finansal açıklamalar ortaya çıktı. Buna göre NYC başkan yardımcısı Banks’ın önemli miktarda kripto satın aldığı kayda geçti. New York yetkilisi, 15.000 ila 150.000 dolarlık fonuyla Bitcoin ve Ethereum satın aldığını açıkladı. New York City Belediye Başkanı Eric Adams daha önce şehri kripto dünyasının merkezine dönüştürmek istediğini belirttiği için bu şaşırtıcı değil. Adams, maaşını Bitcoin ile kabul etmeye bile başladı. Adams’ın bunu yapan ilk politikacılar arasında yer aldığını da belirtelim.

Banks’ın son sekiz yılda net değerinin üç katına çıktığı da bildirildi. Buna göre siyasetçi, kriptoya ek olarak, Tesla, Apple ve Meta’ya da yatırım yaptı. ABD’de hükümet yetkilileri Bitcoin konusunda iyimser bir bakış açısına sahip. Ancak, New York’un bazı vatandaşları Bitcoin fikrinden hoşlanmıyor gibi duruyor. Yakın tarihli bir sokak röportajında bu durum ortaya çıktı. Muhabirin “Bitcoin’i dipten alıyor musunuz” sorusuna çoğu katılımcı “hayır” cevabını verdi. Buna rağmen, birkaç vatandaş şehirde Bitcoin’in benimsenmesi için çaba harcıyor. Ek olarak Adams’ın, NYC’nin kendi kripto para birimine sahip olmasını istediğini de belirtelim.

BTC 25.000 dolar seviyesine hazır mı?

Bitcoin, 20 bin dolarlık bölgeyi geçmeyi başardı. Ancak, 24 bin doların ötesine geçme konusunda oldukça zorlanıyor gibi duruyor. Lider kripto para birimi, sadece iki gün önce 25.135 dolarlık fiyat seviyesine yükseldi. Ancak bu seviyede çok uzun süre kalamadı ve düştü. Bu sabah, 23.000-24.000 dolar bandından bir atak yaptı ve 24.384 dolara yükseldi. Ancak FED tutanaklarının piyasada yarattığı endişe nedeniyle yeniden 23.000 dolar bandına geri döndü.

Yazının yazıldığı sırada BTC, gün için %1,20’lik düşüşle 23.744 dolardan el değiştiriyordu. Bununla birlikte kripto paranın işlem hacmi son 24 saatte arttı. İşlem hacmi %2,55 artarak 29,4 milyar dolara ulaştı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere analistler, FED tutanaklarının bir faiz artırımını engelleme ihtimalinin düşük olduğunu söylüyor. Hatta “kahin” lakaplı bir analist, 2023 bitene kadar FED’in faiz indirimine gitmeyeceğini ifade ediyor. Daha fazla enflasyon ve faiz oranının, Bitcoin için fiyat düşüşünün önünü açması mümkün.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*