Öğretmen mazerete bağlı yer değiştirme tercihler nasıl yapılır, sonuçlar ne vakit açıklanacak?

Öğretmenlerin aile birliği, sıhhat, can güvenliği mazereti ve engellilik durumuna bağlı yer değiştirme tercihleri alınıyor. Öğretmen mazerete bağlı yer değiştirme tercihleri 19 Ağustos tarihine kadar devam edecek, sonuçlar 23 Ağustos’ta açıklanacak.

İl içi ve vilayetler ortasında aile birliği, sıhhat, can güvenliği mazeretleri yahut engellilik durumu ile öteki nedenlere bağlı yer değişiklikleri yapacak öğretmenler müracaatlarını tamamlandı. Mazerete bağlı yer değiştirme tercihleri ise 15 Ağustos tarihinde alınmaya başlandı.

MAZERETE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME TERCİH EKRANI

ÖĞRETMENLERİN MAZERETE BAĞLI ATAMA TERCİHLERİ NE VAKİT?

Mazerete bağlı yer değiştirme tercihleri 15 Ağustos’ta başladı ve 19 Ağustos saat 16:00’ya kadar devam edecek. Öğretmenler, mazeretlerinin bulunduğu vilayette tercihe açılan eğitim kurumlarının tamamını tercih edebilecektir.

MAZERETE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

a) Vilayetler arasında

Öğretmenler, mazeretlerinin bulunduğu vilayette tercihe açılan eğitim kurumlarının tamamını tercih edebilecektir.

Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle yer değiştirmeleri yapılamayan öğretmenler, istemeleri halinde ilgili mevzuatı uyarınca aylıksız müsaade kullanabilecektir.

b) Vilayet içinde

İl içinde mazeret durumuna bağlı yer değiştirme talebinde bulunan öğretmenler, mazeretlerinin bulunduğu yerleşim yerindeki tercihe açılan eğitim kurumlarının tamamını tercih edebilecektir.

Büyükşehir statüsündeki vilayetlerde misyon yapan öğretmenler, eşlerinin vazife yaptıkları ilçe ile Adres Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı ikametgâhlarının bulunduğu ilçedeki eğitim kurumlarını tercih edebilecektir. Bu kapsamdaki müracaatlarda tercih kademesinde açılacak eğitim kurumları, ön müracaatın yapıldığı tarih prestijiyle Adres Kayıt Sistemindeki adres bilgisi temel alınarak belirlenecektir.

Büyükşehir statüsünde olmayan vilayetlerde yapılacak yer değişikliği süreçlerinde vilayet merkezleri, ilçeler, beldeler ve köylerin her biri başka bir yerleşim yeri olarak pahalandırılacak ve bu yerleşim yerleri ortasında yer değişikliği başvurusu yapılabilecektir. Bu yerleşim yerlerinin içindeki eğitim kurumları ortasında yer değişikliği yapılmayacaktır.

Büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan vilayetlerde vazife yapan öğretmenler, sadece mazeretlerinin bulunduğu vilayet merkezi (belde ve köyler dâhil) ya da ilçedeki (belde ve köyler dâhil) eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.

Eşleri birebir ilçenin köy yahut beldelerinde misyon yapan öğretmenler, öncelikle eşlerinin olduğu yerdeki eğitim kurumlarını tercih edecekler; eşlerinin bulunduğu yerde atanabilecekleri rastgele bir eğitim kurumu bulunmaması halinde ise yakın köy yahut beldelerdeki eğitim kurumlarını tercih edebilecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*