PFDK’den 4 Muhteşem Lig grubuna para cezası

TFF’den yapılan açıklamaya nazaran, Fenerbahçe’ye HangiKredi Ümraniyespor karşılaşmasında stada yöntemsiz seyirci alınmasından 200 bin, merdivenler boş bırakılmadığı için 50 bin ve ekip halinde sportmenliğe karşıt hareket nedeniyle 21 bin lira olmak üzere toplam 271 bin lira para cezası kesildi.

Kurul, MKE Ankaragücü’ne Otomobilim.com Konyaspor çabasında stada adapsız seyirci alınmasından 200 bin, merdivenler boş bırakılmadığı için 50 bin lira olmak üzere toplamda 250 bin lira para cezası uyguladı.

Fraport TAV Antalyaspor’a Galatasaray müsabakasında stada adapsız seyirci aldığı gerekçesiyle 200 bin lira para cezası verilmesine hükmeden PFDK, Trabzonspor’a da İstanbulspor çabasında taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 56 bin lira para cezası verdi.

Disiplin Şurası, Fenerbahçeli kimi taraftarların elektronik bilet kapsamındaki kartları bir sonraki iç saha karşılaşması için bloke etti. PFDK, Gaziantep FK, Otomobilim.com Konyaspor ve HangiKredi Ümraniyesporlu kimi taraftarların elektronik bilet kapsamındaki kartlarını bir sonraki deplasman karşılaşması için kapattı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*