Resmen duyuruldu! Telegram Premium ile üyelerden alınacak

Telegram yakında ek özellikler içeren yeni bir aboneliği fiyatlı olarak kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Telegram’ın kurucusu ve yöneticisi Pavel Durov, Telegram kanalı üzerinden yaptığı paylaşımla Telegram Premium’un temmuz ayının birinci haftalarında tüm kullanıcılara açılacağını duyurdu. Durov, yeni aboneliğin kullanıcılara “ek özellikler, sürat ve ek kaynaklar” sağlayacağını söyledi.

Telegram Premium isteğe bağlı bir abonelik olacak ve kimse mecburî tutulmayacak. Telegram Premium ile kullanıcılar tek seferde daha büyük evrak gönderebilecek. Durov, şu anda Telegramda aslında tüm kullanıcılar için çılgın sonlar sunulduğunu belirtiyor ve tek seferde gönderebilecek evrak boyutunun tüm kullanıcılar için artırılmasının yönetilemez sonuçlarının olacağını vurguluyor. Bu nedenle fiyatlı abonelik en düzgün seçenek olarak görülüyor. 

Ayrıca premium hesap ile kullanıcılar daha fazla yönetilebilir bir Telegram’a sahip olacak. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl herkese açık kanallarda reklam gösterimine başlanmıştı. Kanallarda gösterilen bu reklamlar engellenemiyor. Fakat Premium abonelik ile kullanıcılar bu reklamları kapatma hakkına sahip olacak. Telegram’ın kurucusu “Telegram’ın öncelikle reklam verenler tarafından değil, kullanıcıları tarafından finanse edilmesi gerektiğine inanıyorum” diyerek bu reklamların kullanıcıları rahatız edecek bir düzey asla gelmeyeceğini savunuyor.

Telegram’ın mevcut özelliklerinin her vakit fiyatsız kalacağının altının çizildiği açıklamada, fiyatlı özelliklerin uygulamadaki fiyatsız kullanıcıların tecrübesini etkilemeyeceği belirtildi. Abone olmayanlar, Premium kullanıcılar tarafından yüklenen daha büyük belgelere erişebilecek. Ayrıyeten Premium kullanıcılarının sahip olduğu çıkartmaları ve yansıları görüntüleyebilecek ve bunlarla etkileşime girebilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*