Roma Kulübü, yeni transferi Zeki Çelik’i tanıttı

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) kadrolarından Roma’ya transfer olan ulusal futbolcu Zeki Çelik, Serie A’da oynamayı her vakit düşlediğini ve buraya transferinden ötürü memnun olduğunu söyledi.

Sarı-kırmızılı kulüp, Trigoria semtindeki Fulvio Bernardini Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısıyla yeni transferlerinden Zeki Çelik’i basınla buluşturdu.

Basın toplantısında konuşan Roma Genel Menajeri Tiago Pinto, “Zeki’yi buraya getirdiğimiz için çok memnunuz. Memleketler arası arenada kıymetli deneyimleri olan bir oyuncu. Kolay bir transfer olmadı. Kendisi grubun kalitesini arttıracak” dedi.

Zeki Çelik de “Roma üzere büyük kulüp beni istediği için, bir adım daha ileri gideceğim için, benim için yeterli bir fırsat olacağını düşündüm. Hocamızın da aslında büyük muvaffakiyetleri var. Ne kadar istekli olduklarını gösterdiler bana. O yüzden burayı tercih ettim” diye konuştu.

Roma’da forma giyecek dördüncü ulusal oyuncu olmasıyla ilgili Zeki Çelik, “Roma’da 4. Türk oyuncu olacağım için çok memnunum. Aklımın her vakit bir köşesinde Serie A’da oynamak vardı. Benim için de fırsat oluşunca çabucak buraya gelmek istedim. Zira Roma çok büyük bir kulüp ve ben de şahsî amaçlarımla buraya katkı sağlayarak ilerlemek istiyorum” sözlerini kullandı.

“O GÜN BİZİM İÇİN YETERLİ GEÇMEDİ”

Savunma istikametinin güçlü olduğunu lakin hamle istikametini de geliştirmek istediğini lisana getiren 25 yaşındaki futbolcu, savunma kurgusunda 4’lü ya da 5’li formatta oynamayla ilgili kanılarının sorulması üzerine, şunları söyledi:

Taktik olarak hem 4’lü hem 5’li oynadım. Bunun dışında nerede oynayacağımı şimdi hocayla konuşmadım. İdmanlarda deneyip görüp ondan sonra karar verecek. Her iki tarafta da 4’lü, 5’li savunmada da çok rahat oynayabiliyorum. Zira daha evvel oynadım.”

Zeki Çelik, geçen yıl 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın açılış gayreti olan ve İtalya’nın Türkiye’yi 3-0 yendiği maç hasebiyle Roma Olimpiyat Stadı’na çıktığının hatırlatılması üzerine, “O statta oynama fırsatı buldum. Birinci girdiğimde çok büyük bir stat olduğunu hatırlıyorum. Çok hoş bir atmosfer, son derece yeterliydi. O gün bizim için düzgün geçmeyen bir maçtı. Çok büyük ve hoş bir stat olduğunu hatırlıyorum” yorumunu yaptı.

“HOCANIN OYUNUNA AHENK SAĞLARIM”

Milli oyuncu, çocukluğundan beri birçok oyuncuyu hayranlıkla izlediğini, hepsinden bir şeyler almaya çalıştığını belirtti.

Kendisiyle ilgilenen diğer ülkelerden ekiplerin da olduğunu anlatan Zeki Çelik, “Buranın benim için daha yanlışsız olacağına karar verdim, o nedenle buraya geldim. Burada çok mutluyum” diye konuştu.

Zeki Çelik, teknik yöneticisi Jose Mourinho’nun da nasıl bir çalıştırıcı olduğunu bildiğini kaydederek, “Hocamızın nasıl ekiplerde çalıştığını biliyoruz. Oyuncularla nasıl irtibatta olduğunu da biliyoruz. Onunla çalışmak benim için çok büyük bir fırsat olacak. Onunla kendimi geliştirebilirim ve onun kadrosunda bence çok uygun ahenk sağlayarak ilerleyebileceğimi düşünüyorum” diye görüş belirtti.

“CENGİZ İLE ROMA HAKKINDA GÖRÜŞTÜK”

Fransa’da şampiyonluk yaşamasının kıymetli olduğunu vurgulayan Zeki Çelik, “Benim için çok kıymetli amaçtı. Buna ulaştık. Doğal Paris’in önünde bitirmek çok çok kıymetli. Burada da adım adım ilerlemek istiyoruz. Üst sıralara tırmanıp ondan sonra amacımıza ulaşmak istiyoruz” dedi.

Roma Kulübü kendisiyle ilgilenmeye başladığında 2017-2020 periyodunda Roma forması giyen Cengiz Ünder ile görüştüğünü aktaran Zeki Çelik, “Benimle temasa geçtiklerinde Cengiz (Ünder) ile konuşma fırsatı buldum. Roma’yı bana çok övdü. Benim orada oynamam gerektiğini söyledi. Ona teşekkür ediyorum. Buraya gelmemde katkısı oldu” tabirlerini kullandı.

Takım içinde öbür sağ bek Rick Karsdorp ile forma rekabetine gireceği hatırlatılan Zeki Çelik, “Takımdaki her futbolcu oynamak ister. Karsdorp birçok maça çıktı ve kupa kazandı. Onunla rekabet halinde olacağız ancak bu da Roma’ya katkı sağlayacak diye düşünüyorum. Taraftarımız için gelişme. Kadro için de düzgün olacağını düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*