Sevgilisine şiddet uyguladığı sav edilen Ruboto’nun solisti davasında karar

Ünlü müzik kümesi Rubato’nun solisti Özer Arkun’un, kız arkadaşını darbettiği gerekçesiyle yargılandığı davada karar duruşması görüldü.

Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Özer Arkun ve müşteki B.Y. katılmadı. Mahkeme heyeti, sanık Özer Arkun’un “Kasten kolay yaralama” hatasından 10 bin 500 lira isimli para cezasına çarptırılmasına karar verdi. Heyet sanığın mahkemedeki davranışlarını dikkate alarak isimli para cezasıyla ilgili kararın açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Heyet, “Hakaret” kabahatinden sanığın 5 bin 250 lira isimli para cezasıyla cezalandırılmasına ve bu ceza için de kararın açıklanmasının geri bırakılmasına hükmetti.

MÜŞTEKİNİN BEYANLARI DIŞINDA SOMUT KANIT YOK

Mahkeme, müşteki B.Y.’nin beyanlarının haricinde dava evrakında somut kanıtların olmadığını münasebet göstererek sanık Özer Arkun’un üzerine atılı “Nitelikli olarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma”, “Basit Cinsel saldırı”, “Nitelikli yağma”, “Tehdit” ve “Şantaj” kabahatlerinden başka farklı beraatine karar verdi.

İDDİANAME

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, B. Y. ile Özer Arkun’un 2019 yılı temmuz ayından itibaren arkadaş oldukları, 2020 mart ayında evlilik kararı alıp birlikte yaşamaya başladıkları anlatılıyor.

İddianamede Özer Arkun’un “nitelikli kişiyi hürriyetinden mahrum kılma”, “silahla taammüden yaralama”, “tehdit”, “şantaj”, “hakaret”, “nitelikli yağma” ve “basit cinsel saldırı” kabahatlerinden 35 yıla kadar mahpusla cezalandırılması talep edildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*