Sıcak Günlerde Baş Dönmesi Yaşayanlar Bu Haberi Kesinlikle Okusunlar! İşte O İçecek Baş Dönmesine Düzgün Geliyor

Sıcak yaz günlerinde hiç beklemediğiniz anlarda birden baş dönmesi mi yaşıyorsunuz? Birden gelen baş dönmesi sizi berbat hissettirebilir. Hatta o denli ki bu durum hayat kalitenizi de tesirler ve düşmesine sebep olur. İşte sıcak bir günde baş dönmesi hissetmenizin nedenleri bunlar olabilir.

DÜŞÜK TANSİYON

Her şeyden evvel, sıcak bir günde hissettiğiniz baş dönmesi, düşük tansiyondan kaynaklanabilir. Sıcak bir günde beden ısınızı düzenlemek için kan damarlarınız genişler. Kan akışı, cildinizi ve bedeninizi serin tutmak için beyniniz tarafından denetim edilir. Kan akışındaki bu değişiklik, sersemlik ve baş dönmesi hissetmenize neden olabilir.TERLEMEK

Yüksek sıcaklıklarda baş dönmesinin ikinci nedeni, büyük bir nem kaybıdır. Sıcak günlerde çok terlersiniz, bu nedenle olağandan daha fazla nem kaybedersiniz. Bedeninizdeki nemi dolduracak kadar su içmezseniz, bu eksiklikten ötürü baş dönmesi yaşayabilirsiniz.

GÜNEŞ ÇARPMASI

Sıcak bir günde baş dönmesi hissetmek her vakit zararsız değildir. Baş dönmesine ek olarak, baş ağrısı, iştah azalması, çok terleme, kramplar, süratli nefes alma, çok susuzluk ve yüksek beden sıcaklığından da şikayetçi misiniz? Bunlar sıcak çarpmasının bariz belirtileridir. Bu durumda en kısa vakitte bir gölge bulun ve bol ılık su için. Şiddetli hadiselerde, sıcak çarpmasından bayılabilirsiniz. Bu üzere durumlarda en kısa müddette 112 aranmalı ve kesinlikle hekiminize görünmelisiniz.MUCİZE İÇECEK NAR SUYU

Sıcak çarpması belirtisi yok lakin baş dönmesi mi hissediyorsunuz? Neyse ki, sıcaktan kaynaklanan bu mide bulandırıcı histen kaçınmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Böylelikle baş dönmesinin başladığını hisseder hissetmez nar suyu içebilirsiniz. Bu içecek nemlendirir ve sirkülasyonunuz için uygundur. Ek olarak, sıcak bir günde gereğince su içmek değerlidir. Alkol ve kafein tüketmek sizi daha çabuk susamanıza neden olur. Bu nedenle alkol yahut kahve seviyorsanız, bunları tüketince fazladan su için. Ayrıyeten öğle ile 16:00 ortasında güneşten kaçının, şapka, güneş gözlüğü ve hafif giysiler giyin. Son olarak, daha hafif yemekler yemek yardımcı olabilir. Metabolizmanızın tam süratte çalışması gerekmez, bu nedenle bedeniniz daha az çabuk ısınır. Baharatlı ve yağlı yiyeceklerden de kaçınmanız çok kıymetli.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*