Silahlı atakta ölen Dr. Ekrem Karakaya’ya ‘şehit’ unvanı verildi

Konya’da uğradığı silahlı taarruz sonucu çalıştığı Kent Hastanesi’nde klinikte öldürülen kardiyoloji uzmanı Dr. Ekrem Karakaya, hastanede düzenlenen merasimle anıldı. Vilayet Sıhhat Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Ekrem Karakaya’ya ‘şehitlik’ unvanı verildiğini belirtti.

Şehir Hastanesi’nde misyonlu Dr. Ekrem Karakaya 7 Temmuz’da, anjiyo ameliyatı olan annesinin vefatından sorumlu tutan Hacı Mehmet Akçay tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Saldırganda tıpkı tabancayla başına ateş edip, ömrüne son verdi. Vilayet Sıhhat Müdürlüğü tarafından Konya Kent Hastanesi’nde anma merasimi düzenlendi.

İl Sıhhat Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç da hücumda hayatını kaybeden Dr. Ekrem Karakaya için ‘şehit’ unvanı verildiğini belirterek, şunları söyledi:

”Şehidimizin ailesi artık şanlı devletimize emanet. Ekrem kardeşimize devletimiz ‘şehit’ unvanı verdi. Bundan sonra eşi ve değerli evlatları şehit yakını olarak devletimizin ve milletimizin şemsiyesi altında ömür uzunluğu korunacaklar” dedi. Şehit Karakaya’nın isminin Konya’da kimi sıhhat tesislerine ve caddelere verilerek yaşatılacağını da belirten Koç, “Şehidimizin ismini yaşatma ismine devlet büyüklerimiz gerekenleri yapıyorlar. Rabbim bu acıları bir daha yaşatmasın.”

‘HİÇBİR HASTASI YA DA İŞ ARKADAŞI İLE UFACIK DA OLSA BİR MÜNAKAŞASI OLMADI’

Mesai arkadaşları ismine kürsüye gelen kardiyoloji uzmanı Dr. Selçuk Öztürk, “Ekrem abimiz kliniğimizin yaşça ve deneyimce en büyüklerinden olmasına karşın bizlere hürmetinden ötürü ‘abi’ diye hitap eder, hastalarına hâkim olsa bile hepimizle istişare ederdi. Hiçbir hastası ya da iş arkadaşı ile ufacık da olsa bir münakaşası olmadı. Kliniğimizde 1 yılda kendisini öylesine sevdirdi ki tabip ve tabip dışı tüm çalışanların en sevdiği ve hürmet duyduğu kişi oldu. En son Ramazan Bayramı’nda nöbetçi olmamasına karşın bayram öncesi kalan hastalara ve müsaadeye ayrılan tabip arkadaşların hastalarını devralarak her gün vizit yaptı. Ben buna şahidim. Daima olarak hastalarından olumlu geri dönüşler alan bir kardeşimizdir. Hatta daha evvel çalışmış olduğu Karabük vilayetinden Konya’ya gelen hastalarını biliyoruz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*