Simitçi Erkan, 2 günlük gelirini SMA hastası Arya’ya yolladı

Denizli’de tedavisi için gerekli olan paranın toplanması için valilik izniyle ‘Bir nefes de sen ol’ kampanyası düzenlenen SMA Tip 1 hastası Arya Manhas’a bir takviye de Kocaeli’de 21 yıldır simitçilik yaparak geçimini sağlayan Erkan Ayhan’dan geldi.

2 GÜNDE 150 SİMİT SATTI

Erkan Ayhan, elinde tablası, sokak sokak gezerek ‘Arya’ya bir nefes de sen ol. Simit alarak takviye ver’ diye bağırıp 2 gün boyunca simit sattı. Ayhan 2 günde 150 simit sattı. Erkan Ayhan, 750 liralık simit satışından elde ettiği 300 liralık karı Arya için açılan yardım kampanyası hesabına yatırdı.

“300 LİRAYI GÖNDERDİM”

Arya’nın tedavisi için elinden geldiğince yardımcı olmak istediğini belirten Erkan Ayhan, herkese de dayanak olması davetinde bulundu.

Zaman vakit bu türlü yardımlarda bulunduğu tabir eden Erkan Ayhan, “Denizli’de Arya için başlatılan kampanyaya 2 günlük simit karı olan 300 lirayı gönderdim. Vatani vazifemi Denizli’de yaptım. Daha evvel de birçok defa çeşitli yardım ve dayanaklarda bulundum. Arya’ya bir nefes de ben olmak istedim. Artık de Arya bebek için bütün vatandaşlarımızın dayanak olmasını rica ediyorum” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*