Sırtını ABD ve Fransa’ya dayadı

Atina idaresi, tansiyon peşinde koşmayı sürdürüyor. Ege ve Doğu Akdeniz’de Türk savaş uçaklarını taciz eden Yunan tarafı, milletlerarası alanda kendini haklı çıkarma gayretinde.

“Onlarca iş birliği mutabakatı imzaladık”

Atina’dan tansiyonu yükseltici açıklamalara bir yenisi eklendi. Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye’yi üstü kapalı tehdit etmeye çalıştı.

Uluslararası Ticaret Fuarı’nda düzenlediği basın toplantısında konuşan Miçotakis, “Ülkemiz, onlarca iş birliği mutabakatı imzaladı. Bizim daha fazla müttefikimiz var.” dedi.

“En kıymetlileri Fransa ve ABD”

Ege’nin öbür tarafından tehditlerle karşılaştıklarını savunan Miçotakis, Batı ve Afrika’dan Asya ve Arap dünyasına kadar birçok ülkeyle müttefiklik bağlarına sahip olduklarını söyledi.

Açıklamasında Miçotakis, “Bunların ortasında elbette daha değerlileri stratejik savunma muahedeleri yaptığımız Fransa ve ABD.” sözünü kullandı.

Miçotakis: Diplomatik kalkanımız, caydırıcılık mızrağıyla hareket ediyor

Yunan Başbakan, daha evvelki açıklamasında, “Söz verdik ve gururlu bir vatanımız var. Ülkemiz, İyon Denizi’nde karasularını 12 mile genişlettiği için artık daha da büyük.” demişti.

Kathimeri’nin haberine nazaran, Kiryakos Miçotakis, “Diplomatik kalkanımız, birebir vakitte ulusal caydırıcılık mızrağıyla da birlikte hareket ediyor.” diye konuşmuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*