Trump tekrar aday oluyor: Bu kararı çoktan verdim

ABD’nin eski Lideri Donald Trump verdiği bir röportajda, ABD’de 2024 yılında yapılacak olan başkalık seçimlerinde aday olabileceği sinyalini vererek, kendisini bekleyen asıl büyük kararın aday olduğunu Kasım’daki kongre orta seçiminden evvel mi, yoksa sonra mı duyuracağı olduğunu belirtti.

ABD’nin eski Lideri Donald Trump, ABD’de 2024 yılında yapılacak olan başkalık seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Trump verdiği bir röportajda, seçimlerde aday olacağına dair sinyal vererek, “Kendi aklımda, bu kararı çoktan verdim, bu yüzden artık hiçbir şey tesirli değil. Kendi başımda bu kararı çoktan verdim” tabirlerini kullandı.

“BU BENİM BÜYÜK KARARIM OLACAK”

Kendisini bekleyen asıl büyük kararın, aday olduğunu Kasım’daki kongre orta seçiminden evvel mi, yoksa sonra mı duyuracağı olduğunu aktaran Trump, “Önce mi, sonra mı? Bu benim büyük kararım olacak” dedi.

Ara seçimlerden evvel açıklama yapmanın bir avantaj sağlayabileceğini belirten Trump, bunun başka potansiyel adayların kendi kampanyalarını başlatmaktan caydırabileceğini aktardı.

“RAKİP OLARAK GÖRMÜYORUM”

Diğer potansiyel Cumhuriyetçi adaylar hakkında endişelenmediğini lisana getiren Trump, şu anda en güçlü Cumhuriyetçi aday olarak kabul edilen Florida Valisi Ron DeSantis’i rakip olarak görmediğini söz etti.

ABD basınında yer alan haberlerde, Trump’ın 2024 seçimleri için adaylığını Eylül ayında açıklayacağı öne sürüldü.

OYLARIN YÜZDE 53’ÜNÜ ALDI

RealClearPolitics anket ortalaması, Trump’ın oyların ortalama yüzde 53’ünü alarak potansiyel Cumhuriyetçi rakiplerinin çok önünde olduğunu ve akabinde yüzde 20,5 ile DeSantis’in geldiğini gösterdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*