Turistik tesisler Metaverse’e taşınıyor

Türkiye’nin önde gelen seyahat acentelerinden olan Adonis, Türk turizminin gelişmesi için teknoloji yatırımlarını sürdürüyor. Adonis.com ile Türkiye’nin turistik yerlerini ve turizm tesislerini online kanallara taşıyan şirket, bu kere de metaverse teknolojisini kullanarak kendi sanal alemini geliştirdi. Şirketin geliştirdiği yeni teknoloji ile Antalya’daki Titanic Mardan Palace birebir olarak AdonisVerse’e taşındı. Bu teknolojisini de birinci defa dünyanın birçok ülkesinden gelen seyahat acentalarının buluşma noktası olan Dubai’deki Arabian Travel Market 2022’de tanıtan şirketin standı ilgi odağı oldu. WR gözlüklerle oteli gezme imkanı bulan konuklar single’dan kral dairesine kadar her türlü oda, resepsiyon, havuz, yemekhane, plaj üzere otelin her noktasını görebildiler.

KISA MÜDDETTE BİRÇOK OTELE UYARLANACAK

Birinci kere bir seyahat acentesi tarafından bu teknolojinin geliştirildiğini belirten Adonis İdare Konseyi Lideri Tamer Çiçek, “Misafirlerimize özgür bir tatil imkanı sunduğumuz için bu teknolojiye ‘özgür tatil’ programı dedik. Konuklarımız dünyanın neresinde olursa olsun, Türkiye’de hangi turizm tesisinde, nasıl bir tatili deneyimleme imkanına sahip olacağını AdonisVerse ile görecek ve tercihini buna nazaran belirleyecek. AdonisVerse ile sanal çeşit yaparak, otelin keyfini her açıdan, güya içinde yaşar üzere çıkartabilecek” dedi.

AdonisVerse projesinin temelinde, seyahat teknolojisinin geleceği olan meta-verse ile birleştirilen çevrimiçi yüksek teknoloji yatırımı bulunduğunu belirten Çiçek, “Şu an yalnızca Titanic Mardan Palace ile başlayan bu deneyimleme seçeneği çok kısa müddet içinde Türkiye’deki birçok otele yayılmış olacak” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*