Tuvalete zımnî kamera yerleştirip çalışanına şantaj yaptı

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bir kargo firmasının sahibinin, bayanlar tuvaletine saklı kamera yerleştirdiği ortaya çıktı. Gözaltına alınan U.A., “Bana kumpas kurdular” dedi.

DHA’nın aktardığı habere nazaran, C.Ç.D. arkadaşları ile bir kafede oturduğu sırada tanımadığı bir numaradan bildiriler almaya başladı. Evvel tehditler savuran kişi, daha sonra da bayanın tuvalette çekilmiş fotoğrafını atarak buluşmaya zorladı. Emekçi bayan, bildirileri ve kendisine ilişkin müsaadesiz çekilen imgelerle polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Bunun üzerine polis takımları, bayana şantaj yapan kişiyi tespit etmek için çalışmalara başladı. Bayan ise bildirilerin, işvereninden geldiğini argüman etti.

MESAJLARIN ATILDIĞI TELEFON VE KAYIT AYGITLARI İŞVERENDEN ÇIKTI

Kadının sözünün akabinde çalışmalara başlayan polisler, 29 Haziran Çarşamba günü iş yeri sahibi U.A.’ya ilişkin arabada arama yaptı. Yapılan aramalarda U.A.’ya ilişkin arabada, C.Ç.D’ye ileti atılan telefon ele geçirildi. İş yerinde çalışan bir kişi ise bâtın kamera, kayıt aygıtları ve içinde imgeler bulunan hafıza kartını polis gruplarına teslim etti. İncelemeye alınan cep telefonunda ise bayana ilişkin manzaralar ve tehdit iletileri bulundu.

Toplanan kanıtların akabinde U.A., polis takımları tarafından gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Karakoldaki tabirinde argümanları reddeden U.A., emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde adliyeye sevk edildi. Tutuklama talebi ile mahkemeye çıkartılan U.A., isimli denetim kaidesi ile özgür bırakıldı.

‘ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK CADDEDE GEZİYOR’

Mağdur olduğunu sav eden C.Ç.D.’nin ağabeyi U.Ç.D., “Geçen hafta, kardeşimin telefonuna iletiler gelmeye başladı. Tehdit ve bir kadro manzaralar geldi. Bana iletti ve biz de ne olduğunu öğrenmeye çalıştık. İletinin atıldığı telefon, işvereninin otomobilinde bulundu. Çekmecesinde zımnî kamera bulundu. Kayıtlarda bütün çalışanların tuvalete girerken imajları vardı. Kardeşimin durumu çok makus. Kendisi konuşmak istemedi. Polis arama buyruğu çıkardı. Bütün aygıtları aldı. Şu an aygıtların hepsi polislerde. Savcı, tutuklama kararı ile mahkemeye sevk etti. Nasıl oldu bilmiyorum lakin isimli denetim kuralı ile özgür bırakıldı” dedi. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*