Apple’ın Yeni Uyarlanabilir Ses Özelliği AirPods Pro 2’ye Güç Kazandıracak

WWDC 2023 sunumuna göre Apple bu sonbaharda AirPods Pro 2 kablosuz kulaklıklarını üç önemli yeni özellikle güncelleyecek. Bunlar AirPods Pro 2 için Uyarlanabilir Ses, Kişiselleştirilmiş Ses ve Konuşma Farkındalığı.

Uyarlanabilir Ses, ortamınızın koşullarına bağlı olarak Saydamlık modu ile Aktif Gürültü Engellemeyi dinamik olarak harmanlayan bir dinleme modu. Bu, şu anda en iyi deneyim için modlar arasında otomatik olarak geçiş yapıyor.

Kişiselleştirilmiş Ses, medya deneyimine otomatik olarak ince ayar yapmak için çevre koşullarını ve dinleme tercihlerini zaman içinde anlamak için makine öğrenimini kullanıyor.

Son olarak Konuşma Farkındalığı ise siz konuşmaya başlar başlamaz arka plandaki gürültüyü azaltırken müziğin sesini kısacak ve önünüzdeki sesleri güçlendirecek.

Bu özelliklerin biri, tümü veya bir kısmı halihazırda rakip ürünlerde mevcut olduğunu belirtelim ancak Apple’ın mevcut kulaklıklarını bu kadar önemli yeni özelliklerle güncellemesi olumlu.

Otomatik Geçişe yönelik güncellemeler, Apple cihazlarınız arasındaki bağlantı süresinin önemli ölçüde daha hızlı ve daha güvenilir olacağı anlamına geliyor ve böylece bir cihazda dinlemeden diğerine geçiş sürecini daha da sorunsuz hale getirecek.

Son olarak, AirPods 3 ve AirPods Max’in yanı sıra eski birinci nesil AirPods Pro’ya da aramalar sırasında kullanılabilecek yeni bir Sesi Kapatma veya Sesi Açma özelliği geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir