CHP’li Şişli Belediyesi’nde ‘zam’ eylemi: İşçiler isyan etti!

Yerel seçimlere az bir süre kalmışken CHP’li belediyelerde hem hizmet hem de personelin şartları konusunda sorun yaşanmaya devam ediyor.

Son olarak; CHP’li Şişli Belediyesi binasının önünde toplanan belediye işçileri, çeşitli pankartlar asarak şartların ve maaşların iyileştirilmesi konusunda sloganlar attı. 

Belediye binası önünde bir araya gelen DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası üyeleri ile bazı belediye işçileri, belediyeye isyan etti. 

DİSK İstanbul Avrupa Yakası 3 No’lu Şube Sekreteri Neşe Karaçimen, burada grup adına yaptığı basın açıklamasında, belediye yönetimiyle yapılan görüşmelerde uzlaşmacı ve yapıcı tavırlarını sonuna kadar sürdürdüklerini belirtti.

“İNSAN ONURUNA YAKIŞIR BİÇİMDE YAŞAMAK İSTİYORUZ”

Dün yapılan son görüşmede şube yönetiminin gereken yapıcı ve uzlaşmacı tavrı ile masaya oturduğunu anlatan Karaçimen, “Biz işçilerin ürettiği hizmetler üzerinden politik alanlarda yer tutmaya çalışan yöneticiler, emekçilerin alın terinin karşılığı olan ücretleri vermekten kaçınmıştır. Belediye yönetiminin güncel ekonomik koşullardan bihaber şekilde tavır alması kabul edilemez.” diye konuştu.

​​​​​​​Karaçimen, adil, eşit ve insan onuruna yakışır biçimde yaşamak istediklerini dile getirerek, “Bugün İstanbul’da 4 kişilik bir ailenin asgari geçim sınırı en az 47 bin TL iken biz işçilere reva görülen ücret ise 27 bin TL’dir. Karşı karşıya kaldığımız sefaleti Şişlili yurttaşların ve kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx