Dev Balina Satış Yaptı, Patlayan Bu Altcoin Fiyatı Sert Düştü!

Kripto para piyasası nispeten durgun bir hafta sonu geçirirken bazı altcoinler büyük dalgalanmalar yaşıyor. Bunda ise doğa olarak büyük cüzdan sahipleri rol oynuyor. Kripto analitik platformu Lookonchain’in bildirdiğine göre dev bir balina son günlerde patlama yaşayan bir tokende satışa başladı. Bunun ardından altcoin fiyatı bir anda dikey düşüş gördü.

Dev balina satışa başladı, altcoin fiyatı zirveden düştü!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere kripto piyasası hafta sonunu sakin geçirse de bazı altcoinler piyasadan ayrıştı. Hiç şüphesiz bunlardan birisi de kısa süre içinde %550 artış kaydeden Loom Network (LOOM) oldu. Bununla birlikte, son bir gelişmede dev bir balinanın müdahalesiyle altcoin fiyatı ciddi anlamda geri çekildi. Kripto analitik platformu Lookonchain’e göre, bu balina muhtemelen Güney Kore’nin büyük kripto para borsası Upbit. Bu bağlamda Lookonchain, şu paylaşımı yaptı:

LOOM fiyatının yaklaşık %60 oranında fırlamasının ardından, Upbit olduğundan şüphelenilen cüzdan şu anda 36 milyon LOOM (17.7 milyon dolar) transfer etti. Cüzdan şu anda toplam arzın %47,5’i olan 617 milyon LOOM (283 milyon dolar) tutuyor.

Altcoin fiyatı analitik platformu bahse konu cüzdanın hareketlerini de paylaştı. Buna göre, Güney Kore borsası Upbit’e ait olduğu düşünülen cüzdan 17,7 milyon dolarlık 36 milyon LOOM transfer etti. Burada önemli nokta ise bu balinanın LOOM arzının yarıya yakınını elinde tutuyor olması. Dolayısıyla bu balinanın token fiyatı üzerindeki hakimiyetini gösteriyor.

LOOM fiyatı gün içinde bir atakla 0,4846 dolara kadar yükseldi. Tam bu noktada gelen müdahaleyle altcoin fiyatı bir anda 0,3723 dolara dikey bir düşüş yaşadı. Daha sonra biraz toparlanan token, basın zamanında 0,3981 dolardan işlem görüyordu. LOOM, gün içinde gerileme yaşasa da hala günlük bazda %14’ün üzerinde yeşil bölgede duruyor. Ayrıca token, aylık bazda %800’ün üzerinde kazanç elde etmiş durumda.

LOOM’un şaşırtıcı büyümesi ve Upbit’teki hakimiyeti

Bir oyun operasyon platformu olan Loom Network, bir aydan kısa bir süre içinde %800’ün üzerinde şaşırtıcı bir fiyat artışıyla kripto dünyasının dikkatini çekti. Bu olağanüstü yükseliş, altcoin projesini doğrudan spot ışıklarının altına yerleştirdi. Doğal olarak, traderlar ve yatırımcılar bu boğa koşusunu yönlendiren dinamikleri anlamaya çalışıyor. Bu artışa önemli bir katkıda bulunan, 360 milyon dolarlık devasa bir hacim bildiren Upbit’teki LOOM/KRW spot ticareti. Şaşırtıcı bir şekilde bu rakam LOOM’un tüm işlem hacminin %53,8’ini oluşturuyor. Bu da Güney Kore borsasının bu yükseliş trendindeki etkili rolünün altını çiziyor.

Bu coşkuya ek olarak, son 24 saat içinde LOOM vadeli işlemlerinin işlem hacmi akıllara durgunluk veren 2,4 milyar dolara ulaştı. Bu rakamlar LOOM için güçlü bir ivmeye işaret ediyor. Bunun yanında, yatırımcıların altcoin projesinin potansiyeline olan ilgisinin ve güveninin arttığını da gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx