Filistin’e Destek Veren Benzema’ya Ülkesinden Ağır Suçlama!

Cezayir asıllı Fransız futbolcu Karim Benzema, sosyal medya hesabından Filistin’e destek açıklaması yaptı. Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Benzema’nın Müslüman Kardeşler ile bağlantısı olduğu iddiasında bulundu. Fransa, Müslüman Kardeşler’i terör örgütü olarak tanımlıyor. Yıldız futbolcudan ise henüz bu iddialara yanıt gelmedi.

İsrail’in Gazze ablukası tüm yıkımıyla devam ediyor. Sanat ve spor dünyasından İsrail’e tepkiler büyüyor. Cezayir asıllı Fransız futbolcu Karim Benzema da Filistin’e destek verenler arasında yerini aldı.

Karim Benzema ilgili paylaşımında, “Dualarımız, kadın veya çocuk esirgemeyen bu zalim bombardımana bir kez daha kurban giden Gazze halkıyla” ifadelerini kullandı.

Benzema’nın bu paylaşımı sonras Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmain açıklamalarda bulundu. Germain Benzema’nın Müslüman Kardeşler ile bağlantısı olduğunu iddia etti.

Fransa, Müslüman Kardeşler’i resmi olarak terör örgütü olarak tanımlıyor.

Darmain, “Kibbutz’da Yahudi çocukların kafasını kesmek istemeden de Filistin davasını benimseyebilir ve bir Filistin devleti isteyebilirsiniz” derken, Benzema hakkındaki iddiaları için herhangi bir kanıt sunmadı.

Ünlü futbolcu Karim Benzema’dan henüz bu iddialara yanıt gelmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx