Honda, yeni elektrikli scooter’ı ile dikkat çekiyor

Japonya’da gerçekleşen yılın Mobilite Fuarı’nda Honda, elektrikli scooter dünyasına yeni bir soluk getirecek Honda SC e modelinin tasarımını sergiledi. Elektrikli araç portföyünü hızla genişletmekte olan Honda, bu yenilikçi scooter konseptiyle adeta bir gelecek vaadi sunuyor. Honda SC e, özellikle çift batarya paketiyle dikkat çekerken, modern tasarım anlayışı ve tam genişlikte bir LED ışık çubuğuyla ön plana çıkıyor.

LED ışık çubuğu, aydınlatmalı bir Honda logosunu da bünyesinde barındırırken, katlanabilir yolcu ayak destekleri de tasarımın kullanışlı detayları arasında yer alıyor. Tekli fakat geniş bir koltuğa sahip olan scooter, yolcu tutamaklarına da ev sahipliği yapıyor. SC e’nin mavi aksanlarla bezenmiş geniş bir ayak dayama alanı bulunuyor ve bu mavi aksanlar, gidonda, motorda, arka bölümde ve ön aydınlatma panelinde de kendini gösteriyor.

Honda, yeni elektrikli scooter’ı ile dikkat çekiyor

Honda SC e, Honda EM 1e modeline benzer hatlara sahip olsa da daha büyük bir yapıya sahiptir. Arka koltuğun arkasına konumlandırılmış olan iki adet çıkarılabilir 1.3kWh batarya paketi, depolama alanının büyük bir kısmını kaplıyor. İki batarya paketi ile 100 kilometre menzil sunan bu scooter, ön disk ve arka kampana frenler, arka mono şok emiciler ve teleskopik ön çatala sahip.

Honda SC e, 12 inçlik lastikler üzerinde yuvarlanırken, scooterın Bluetooth bağlantısı sunması bekleniyor. Dijital bir gösterge paneline sahip olan bu konsept model, Japonya Mobilite Fuarı sırasında sergilenen örnekte gösterge paneli gösterilmedi. Honda, SC e’nin piyasaya çıkış tarihi ve fiyatlandırma detayları hakkında henüz bir bilgi vermedi fakat 2024 yılında piyasaya sürülmesi muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx