İsrail, Batı Şeria’daki hastaneye baskın düzenledi ve ambulans ekibini gözaltına aldı

İsrail’in Gazze’deki katliamı 42 gündür aralıksız sürüyor. Kentte tam anlamıyla bir dram yaşanırken İsrail ordusu dün gece masum sivillerin sığındığı Nuseyrat ve Cibaliye kamplarını bombaladı. Saldırılarda çok sayıda Filistinli can verirken bugün de İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria bölgesinin Cenin kentindeki İbn-i Sina Hastanesi’ne baskın gerçekleştirerek, sağlık görevlilerini gözaltına aldı.

BİR KEZ DAHA HASTANE BASTILAR

İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırıları sürerken, işgal altındaki Batı Şeria’da da tansiyon yüksek. İsrail askerleri, Cenin kentindeki İbn-i Sina Hastanesi’ne baskın gerçekleştirdi. İsrail askerleri, baskın gerçekleştirdikleri acil servis girişinde sağlık çalışanlarını gözaltına aldı. Filistin Kızılay’ından yapılan açıklamada, “Şafak vakti işgal güçleri İbn-i Sina Hastanesi’ndeki ambulans personelini gözaltına alıp arama yaptı. Bu durum personelin Cenin’deki yaralılara müdahalesini engelliyor” ifadeleri kullanıldı.

EN AZ 5 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

Paylaşılan görüntülerde, sağlık personelinin ellerini kaldırarak hastaneden çıktığı görüldü. İsrail Savunma Kuvvetlerinden (IDF) yapılan açıklamada ise Cenin kentindeki baskın sırasında 5 kişinin öldürüldüğü duyuruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx