Mehmet Büyükekşi krizi… Neden istifa etmiyor… Erdoğan randevu vermedi

Süper Lig’de çoğu takımın istemediği TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, yaşanan vahim olayların ve son olarak Suudi Arabistan’daki Süper Kupa krizinin ardından hala istifa etmedi. Mehmet Büyükekşi’nin istifa etmemesinin ardında yatan nedenleri Odatv öğrendi.

DEVREYE SPOR BAKANI GİRDİ

Yaşanan gelişmelerin ardından istifa etmeyen TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak bir görüşme gerçekleştirdi. Osman Aşkın Bak, görüşme esnasında Mehmet Büyükekşi’ye istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Bu görüşmenin ardından Mehmet Büyükekşi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan görüşmek için randevu talep etti.

ERDOĞAN RANDEVU VERMEDİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, daha önceki örneklerde de görüldüğü gibi istifasını istediği kişilere randevu vermiyor.

Erdoğan, Kahramanmaraş depremlerinde AHBAP’a çadır sattığı ortaya çıkan Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a da randevu vermemişti. Kızılay Başkanı Kerem Kınık, bir süre sonra istifa etmişti.

İddiaya göre Erdoğan, aynı tutumunu sergileyerek Mehmet Büyükekşi’nin görüşme talebini reddetti ve randevu vermedi.

Erdoğan’la görüşemeyen Mehmet Büyükekşi istifa etme süresini uzatıyor.

Bu uzatma nereye kadar gidecek, hep beraber göreceğiz…

NE OLMUŞTU

Türkiye Süper Ligi’nde yaşanan skandalların ardından Suudi Arabistan’da oynanması planlanan Fenerbahçe-Galatasaray Süper Kupa finali iki takımın da ısınmaya Atatürk tişörtleri ve sözleriyle çıkmak istemesi ve Suud yönetiminin bu duruma izin vermemesi nedeniyle oynanamamıştı.

Erdoğan, Suudi Arabistan’da yaşanan krizin yankılarının ardından, “Art niyetli söylemlerle ülkemizi bölgesinden, bölgesindeki ortaklarından koparma girişimlerinin farkındayız. Turizmi baltalamaya yönelik bir kampanya yürütülmüştü. Benzer bir kampanyanın muhalefetin spor üzerinden yürütmeye çalıştığını görüyoruz. Sırf kökeninden dolayı insanlar hakarete maruz bırakılıyor.” açıklamasını yapmıştı.

Mehmet Büyükekşi’nin yönetiminde son dönemde FIFA Hakemi Halil Umut Meler, Ankaragücü Başkanı Faruk Koca tarafından yumruklu saldırıya uğramıştı.

Liglerin ertelenmesinin hemen ardından İstanbulspor-Trabzonspor karşılaşmasında İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, hakem Ali Şansalan’a tepki göstererek takımını sahadan çekmişti.

Uğur Can Biçer

TFF’de devir-teslim… Mehmet Büyükekşi gidiyor, Cemil Kazancı geliyorGüncel
Odatv yazdı Büyükekşi yanıt verdiSpor
Büyükekşi yine eline yüzüne bulaştırdı… Maça saatler kala Atatürk ve İstiklal Marşı kriziGüncel
Erdoğan’ın gündeminden Riyad düşmüyor: Sinsi girişim… Mehmet Büyükekşi ayrıntısıGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir