Paul Scholes, yenilgi için iki ismi hedef tahtasına koydu

UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu’nda Galatasaray’ın, deplasmanda 3-2 yendiği Manchester United’da kaleci Onana sonrası savunma oyuncuları da eleştirilerden payına düşeni aldı.

TNT Sports’a konuşan ManU’nun efsane orta saha oyuncularından Paul Scholes, savunmanın göbeğinde oynayan Varane ve Lindelöf’ü “tembel ve zayıf” olmakla suçladı.

48 yaşındaki futbol adamı, iki stoperin yanı sıra bu maçta sol bekte oynayan Sofyan Amrabat ve kaleci Andre Onana için de eleştiri yaptı ve “Amrabat elbette bir sol bek değil ama çok açık verdi. Lindelof ve Varane çok tembeldi, çok zayıftı ve kalecinin (Onana) ne yaptığını hepimiz biliyoruz.” dedi.

“VARANE’IN BACAKLARI HALSİZ”

Raphael Varane’ın sakatlıktan sonra daha da kötüleştiğini belirten ManU efsanesi, “Piyasadaki en iyi savunmacılardan biri olduğunu düşünüyorum ancak bacaklarının biraz halsiz göründüğünü hissediyorum” değerlendirmesini yaptı.

Scholes, yenilginin Galatasaray’ın kalitesinden ziyade United’ın kendi başarısızlığıyla ilgili olup olmadığı sorusuna ise “Dürüst olmak gerekirse muhtemelen her ikisinden de biraz var” diyerek geçiştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx