Suyunu sıkıp dudak üstündeki kararmaya sürün! Ölü derileri söküp bembeyaz yapıyor

Cilt rengindeki değişiklikler, hormonal problemler, UV ışınlarına maruz kalmak veya farklı etkilerden dolayı oluşabilir. Görüntü açısından rahatsızlık veren bu durumu yok etmek mümkün.

LİMON SUYU

Dudak üstündeki kararmaları ve ciltte oluşan kararma lekelerini geçirmek için limon suyu kullanabilirsiniz. Limon suyu içerdiği C vitamini sayesinde cilt tonunu aydınlatmaya yardımcı olabilir.

Limon suyunun içerisinde bulunan asitler lekelerin azalmasına destek olabilir. Bu asitler, ölü hücrelerin temizlenmesine ve cildin daha iyi görünmesine yardımcı olur. Doğal bir beyazlatıcı etkisi mevcut.

Dudak üstünde oluşan kararmalar genellikle güneş ışınlarının cilde zarar vermesinden kaynaklı oluşur. Limon suyu bu bölgeyi beyazlatarak cilt tonunuzu eşitleyebilir. Ancak hassas ve kuru cilt yapısına sahipseniz, limonu suyla seyreltmekte fayda var.

Evde uygulaması oldukça basit olan bu yöntem için yapmanız gereken şey taze limondan birkaç dilim kesmek ve kararan bölgeye sürmek. Cilt hassaslığına bağlı olarak bekleme süresini ayarlayabilirsiniz. Düzenli uyguladıktan sonra etkilerini fark edeceksiniz.

Limon suyu kullanırken güneş ışınlarından korunmanız gerekiyor. Cildi hassaslaştıran bu yöntem, ters tepki yaratarak daha fazla kararmaya neden olabilir. O nedenle kendinizi güneşten korunduğunuza emin olun.

BAL

Cildi beyazlatmak için kullanımı önerilen bir başka doğal ürün ise bal. İçerdiği maddeler sayesinde ciltteki ölü derinin arınmasını sağlar. Market ürünlerinin yanı sıra peeling yapmak için bal kullanabilirsiniz. Düzenli kullanımda cilt renginde açılma görülebilir.

PATATES SUYU

Cilt tonunu eşitlemek için kullanılan sebzelerden biri ise patates. Neredeyse herkesin mutfağında bulunan bu sebzenin tüketirken ayrı, cilde sürüldüğünde ayrı faydaları var.

Patatesin etkili beyazlatma özelliğinden yararlanmak için çiğ olarak rendeleyip elde ettiğiniz suyu cildinize sürebilirsiniz. Haftada 1 defa tekrarlanması gereken bu yöntemin zamanla cildi iyileştirdiğini görebilirsiniz. Tercihe bağlı olarak patates suyunun içine 1 yemek kaşığı bal ekleyebilirsiniz.

YOĞURT

İçerdiği laktik asit sayesinde cilt tonunu açma özelliği bulunuyor. Doğal nemlendirici özelliğiyle kuru ciltlerin kurtarıcısı olabilir. Cildin daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Antibakteriyel özellikler taşıyan yoğurt cilde uygulandığında akne ve sivilcelerin azalmasını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx