Bolu’da bir garip eğlence! Okey masasıyla gelin arabasının önü kesildi

İHA

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde yaşayan Ersin Başarır’a arkadaşları, günü hayatının şokunu yaşattı.

Munduşlar köyüne gelen düğün konvoyu, damadın arkadaşları Emircan Yiğit, Doğukan Aydemir, Berkay Sarıkaya ve Eray Orhan İşlek tarafından durduruldu.

Gelin arabasının önüne okey masası kuran damadın arkadaşları, masayı yoldan kaldırmadı.

“Parayı verince masayı topladık”

Damat ve yakınları bir miktar para verdikten sonra yeniden yoluna devam etti. Düğün konvoyunda yaşanan o anlar ise kameraya kaydedildi.

Eğlendiklerini söyleyen Emircan Yiğit, “Köyümüz halkından Ersin ağabeyimizin düğünü vardı. Arkadaşlarıyla aramızda böyle bir karar almıştık. Gelin almak için köyden yola çıktık. Gelini aldıktan sonra biz okey masasını kurmak için herkesten önce köye geldik. Sonra düğün konvoyunu bekledik.

Damat geldi. Babası araçtan inmemişti. Bizim kalkmamız için babası 200 lira para verdi. Biz kabul etmedik, yine oynamaya devam ettik. Tekrar 200 lira daha verdi. Son olarak damat herkesin istekasına 100’er lira koydu. Parayı verince ben okeyi attım, masamızı topladık. Damadı evine gönderdik.” dedi.

“Damadımızdan aldığımız parayı düğünde fazlasıyla geri verdik”

Gelenekleri yaşatmaya çalıştıklarını ifade eden Yiğit, “Amacımız eğlenmekti, eğlenceli de oldu. Damadımızdan da aldığımız parayı düğünde fazlasıyla geri verdik. Çok mutlu olduk. Onlar da mutlu oldu.” diye konuştu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir