İlk sızıntı geldi: Xiaomi 15 ailesinin özellikleri ortaya çıktı!

Xiaomi geçtiğimiz günlerde yüksek özelliklere sahip yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 14 ile karşımıza çıktı. Aradan fazla vakit geçmemesine rağmen Xiaomi 15 ailesi ile ilgili bazı özellikler sızdırıldı. İşte Xiaomi’nin önümüzdeki yıl tanıtacağı yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 15’in gün yüzüne çıkan özellikleri.

Xiaomi 15 serisinin ekranı belli oldu!

Xiaomi 14 ailesi şüphesiz beklentileri karşılayan modeller içeriyordu. Ancak artık merak edilen model Xiaomi 15 oldu diyebiliriz. 2024’te tanıtılacak olan Xiaomi 15 ile ilgili ilk bilgiler geldi. Digital Chat Station, lansmana uzun bir vakit olmasına rağmen Xiaomi 15’in ekran özelliklerini ortaya döktü.

Sızıntılara göre Xiaomi 15, Xiaomi 13 ve 14’te olduğu gibi 6,36 inç büyüklüğünde bir ekranla gelecek. Yeni amiral gemisi modelinde 120Hz yenileme hızına sahip LTPO panel kullanacak olan Xiaomi, 1400 nit tepe parlaklık değeri ile her alanda rahat kullanım vaat edecek. Ayrıca bu ekranla pil ömründen yüzde 15-20 oranında tasarruf edilecek.

Xiaomi 15 Pro için de bazı bilgiler veren Digital Chat Station, 0,6mm çerçeve kalınlığı ile gelecek olan 15 Pro’nun, 0,9mm’lik çerçeve kalınlığına sahip 14 Pro’dan daha ince olacağını bildirdi. Ek olarak 15 Pro modelinin 2K çözünürlüklü bir ekrana sahip olacağını ve yine önümüzdeki yıl tanıtılacak olan Snapdragon 8 Gen 4 yonga setini kullanacağını bildirdi.

Sızıntıların doğru olduğunu göz önünde bulundurursak, Xiaomi 15’in temel özellikleri ortada diyebiliriz. Zaten Snapdragon 8 Gen 4’ü Xiaomi 15’te görmek şaşırtıcı olmayacak. Siz Xiaomi 15’in özelliklerini nasıl buldunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir